Як з'єднувати пластикові труби. Як з'єднати пластиковий фітінг.

Останнім часом величезним попитом стали користуватися труби з поліпропілену і полівінілхлориду. Їх легко монтувати і з'єднувати між собою. Недосвідчений в цій справі людина може не зрозуміти, як же такі труби між собою скріплювати. Звичайно, якщо говорити про металевих трубах, то тут все зрозуміло: їх з'єднують зварюванням. А ось труби з ПП і ПВХ звичайним зварювальним апаратом вже так просто не звариш - розплавляться. На допомогу любителям пластикових труб приходять фітинги.
Інструкція
1
фітингів (від англ. «Монтувати», «збирати», «прилаштовувати») називаються конструктивні елементи трубопроводу, які призначені для з'єднання між собою як однакових, так і різних за діаметром труб, а також для створення поворотів і розгалужень трубопроводу, кріплення і так далі. Класифікуються фітинги досить умовно, проте це знання дозволить вам без всякого праці визначити область застосування.
2
Є фітинги монополімерние, а є комбіновані. Перші цілком виконуються зі шматка полімеру, а другі виконуються частково з полімеру і частково з металу. Металевими зазвичай бувають різьбові елементи.
3
За допомогою монополімерних фітингів з'єднують між собою полімерні труби (муфти). Крім того їх застосовують при розводці трубопроводу методом зварювання (коліна або куточки, хрестовини, трійники, компенсатори і скоби).
4
Комбінованими фитингами можна надійно з'єднувати полімерні труби з різного роду сантехнічними конструкціями, чому сприяє наявність на комбінованих фітингах металевої різьби. Такими фитингами можна також скористатися для з'єднання труб з ПП та ПВХ між собою, якщо ви маєте намір побудувати розбірні споруда, а не капітальне. Комбіновані фітинги нерідко використовуються і в якості елемента розводки, тому як маються комбіновані трійники, коліна.
5
Є ще й умовно комбіновані фітинги. Вони діляться на дві категорії: Які мають нерухомі різьбові елементами (різьбова конструкція в цьому випадку заливається в пластик); Имеющие рухливі з'єднання. У таких фітингів мається роз'ємна муфта з зовнішньої або внутрішньої різьбленням або накидна гайка з внутрішнім різьбленням.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=gJIRnMGo3Z4
Корисна порада
І монополімерние, і комбіновані фітинги бувають також перехідними. В цьому випадку до різних кінцях фитинга кріпляться труби різного діаметру; На відміну від конструкцій з поліпропілену, фітинги із ПВХ, а також з ХПВХ зазвичай мають пластикові різьбові елементи.
На даний момент пластикові труби є звичним елементом виробничих і житлових приміщень, так як стали досить якісною альтернативою іншим видам труб. За допомогою пластикових труб робиться монтаж каналізації, водопостачання, газопостачання, а також виконується прокладка електромереж. Вони мають масу переваг завдяки своїм фізико-хімічним властивостям, і не поступаються в міцності навіть металевим елементам комунікацій.
Інструкція
1
Труби з полівінілхлориду мають досить тривалий термін експлуатації, а також хорошу стійкість до температурних коливань і корозії. Пластикові труби роблять за допомогою пресування, процесу екструзії і лиття полівінілхлориду під тиском.
2
Збірка робиться вручну, без спеціального устаткування. З'єднують труби або гумової манжетою, або за допомогою «холодної зварювання». Вони дуже зручні в застосуванні, і не варто забувати, що обробляти ПВХ (на відміну від труб ПНД, ПВД, ПБ, ПВДФ та ін.) В гарячому стані не можна. Щоб не пошкодити труби використовуйте гумові прокладки між механізмами і трубами.
3
Все труби з ПВХ обладнуються на заводі нерухомими кільцями ущільнювачів, які дозволяють досягти більшої надійності з'єднань і спростити монтаж системи. Перш ніж з'єднати труби , потрібно очистити від бруду, пилу і піску розтруб з гумовим кільцем і гладкий кінець труби . Упевніться, що кільце має правильне положення в розтрубі, а також не має опуклостей і прогинів. На гладкому кінці повинна бути знята фаска.
4
Гумове кільце і гладкий кінець труби змастіть силіконовою змазкою, при цьому не можна, щоб на змазане місце потрапив пісок або пил. Гладкий кінець труби направте в розтруб, труби повинні знаходитися при цьому на одній осі, після цього засуньте кінець в розтруб на ту глибину, яка вказана монтажної міткою, далі трубу просувати можна.
5
Після монтажу при необхідності контролюється положення в розтрубі кільця ущільнювача. Для цього береться металева пластина товщиною 1.5 мм і поміщається між гладким кінцем і розтрубом таким чином, щоб труба стикалася з кільцем ущільнювача. Положення кільця ущільнювача визначається при переміщенні пластини по окружності труби , при правильному з'єднанні відстань до кільця однаково по всьому колу. При температурі повітря нижче 0 градусів слід проявляти обережність під час роботи з трубами з ПВХ.
Зверніть увагу
Для змащення кінця труб і гумового кільця не можна застосовувати нафтохімічні масла.
Корисна порада
З'єднання труби повинно проводитися акуратно, після виконання роботи слід перевірити розташування кільця в розтрубі.