Як в Excel перейменувати стовпець. Як в excel імена діапазонів.

В Microsoft Office Excel окремій клітинці або цілої області таблиці можна привласнити власне ім'я. Найчастіше цією можливістю користуються для зручності звернення до іменованих даними з формул, щоб не вказувати щоразу адреси. Призначати і змінювати присвоєні областям електронної таблиці імена досить просто, це можна робити декількома способами.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007 або 2010.
Інструкція
1
Виділіть іменовану область, назву якої потрібно змінити. Якщо це стовпець , клікніть покажчиком миші по його заголовку. Над таблицею, вище заголовків колонок, розміщена рядок формул. У самому лівому полі цього рядка висвічується адреса поточної комірки. Після виділення іменованого діапазону або окремої комірки адреса в ній повинен змінитися присвоєним діапазону назвою. Якщо після виділення колонки цього не відбулося, значить, ім'я присвоєно не всьому стовпцю, а певній групі осередків в ньому. Поступово виділяючи клітини колонки зверху вниз, дочекайтеся, коли ім'я з'явиться в цьому полі і переходите до наступного кроку.
2
Виділіть назву колонки в лівому полі рядка формул і наберіть нове. Використовуйте при цьому літери російського або латинського алфавіту, цифри і знак підкреслення, загальна кількість яких не повинно перевищувати 255 символів. Закінчивши з вводом, натисніть клавішу Enter, і нове ім'я виділеної області буде закріплено.
3
Другий крок можна замінити використанням діалогу з більш докладними налаштуваннями іменування комірок. Щоб його викликати, перейдіть на вкладку «Формули» і в групі команд «Певні імена» розкрийте список, що випадає «Присвоїти ім'я». Потрібний пункт цього списку названо точно так же - «Присвоїти ім'я».
4
В поле «Ім'я» діалогу «Створення імені» наберіть нове найменування колонки. У випадаючому списку «Область» виберіть окремий аркуш або всю книгу, формули якої повинні мати можливість використовувати це ім'я. В поле «Примітка» можна набрати пояснювальний текст. Значення в поле «Діапазон» міняти немає необхідності, т.к. Excel вже помістив в нього адресу виділеного діапазону. Натисніть OK, і найменування колонки буде змінено.
5
Часто під зміною імені стовпців подразумевают зовсім іншу операцію - зміну способу адресації. За замовчуванням колонки в таблицях Excel позначаються латинськими буквами, які й використовуються як адрес стовпців. Літерні позначення можуть бути замінені на числа. Якщо вам потрібно справити саме таку або зворотну операцію, зробіть це через налаштування Excel. У версії 2010 розкрийте меню з використанням кнопки «Файл» і виберіть у ньому пункт «Параметри». У версії 2007 ця кнопка називається Office, а для доступу до налаштувань треба клікнути в меню по кнопці «Налаштування Excel».
6
Перейдіть в розділ «Формули» вікна установок редактора і в секції «Робота з формулами» поставте або приберіть позначку в чекбоксі «Стиль посилань R1C1». Натисніть кнопку OK і спосіб адресації заголовків стовпців зміниться.