Як в Excel перемножити стовпець. Як в excel зробити перемножування стовпців.

Простіше операцій множення і ділення, мабуть, тільки операції додавання і віднімання. Це вірно і для вбудованих процедур табличного редактора Microsoft Office Excel - множення і ділення значень окремих осередків і цілих стовпців в ньому здійснювати легко і приємно. Принаймні, порівняно з такими операціями, як, наприклад, зведення даних з декількох масивів по обчислюваним критеріями - це теж може настільки просунутий редактор таблиць.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007 або 2010.
Інструкція
1
Якщо значення в кожному осередку стовпця потрібно помножити на одне і те ж число, використовуйте поєднання операції копіювання і одного зі спеціальних варіантів вставки. Для цього вам треба помістити число-множник в допоміжну клітинку - виберіть будь-яку вільну і введіть в неї потрібне значення. Потім скопіюйте цю клітку електронної таблиці.
2
Виділіть потрібний діапазон комірок в множити колонці. В групі команд «Буфер обміну» на вкладці «Головна» розкрийте список, що випадає «Вставити» і виберіть пункт «Спеціальна вставка». У вікні з переліком опцій знайдіть рядок «Помножити» в секції «Операція» - поставте поруч з нею мітку. Натисніть OK і значення всіх виділених комірок колонки збільшаться в заданий число раз. Після цього видаліть допоміжну клітинку з множником.
3
Якщо значення множника для кожного рядка вихідної колонки повинні бути різними, запишіть їх в осередки допоміжної колонки. Виділіть і скопіюйте діапазон з множителями, а потім повторіть всі операції другого кроку. Так само треба діяти при множенні значень осередків однієї колонки на значення іншого, вже існуючого стовпця, але при цьому вам не доведеться створювати, заповнювати та видаляти допоміжну колонку.
4
Часто буває потрібно зберегти в недоторканності значення вихідної колонки, а результат множення відобразити в іншому стовпці таблиці. В цьому випадку рядка колонки результатів множення треба заповнити нескладними формулами. Почніть з першого осередку - клікніть по ній мишкою і введіть знак рівності. Вкажіть адресу першої множити комірки, клацнувши покажчиком миші і по ній. Потім введіть зірочку - знак множення.
5
Вам треба зробити вибір: якщо потрібно використовувати однаковий множник для всіх рядків, введіть його, якщо ж множити треба осередки одного рядка на відповідні клітини іншої, клікніть потрібну комірку з множником. Після цього натисніть Enter і результат множення відобразиться в осередку з формулою.
6
Наведіть покажчик миші на правий нижній кут щойно заповненої комірки і перетягніть чорну точку вниз, виділивши таким способом кількість рядків, рівне висоті множити колонки. Так ви скопіюєте формулу на весь стовпець результатів, і операція буде завершена.