Як в зиму зберегти саджанці винограду.

Виноград є досить незвичним рослиною для холодного клімату. Тому особливо важливо зберегти саджанці саме взимку. Існують спеціальні правила, виконання яких допоможе ягоді успішно перезимувати.
Інструкція
1
Щоб бути впевненим, що рослини успішно переживуть зиму, намагайтеся придбати здорові якісні саджанці . На них обов'язково повинні бути бирки з назвою підщепи та сорти. Простежте за тим, щоб саджанець мав три міцних кореня завдовжки більше семи сантиметрів. Вони повинні рости з різних сторін підщепи.
2
На однорічній лозі довжина підщепи від заснування до прищепи повинна бути 30-35 сантиметрів. Уважно огляньте місце щеплення, доброю ознакою є відсутність тріщин. Підщепу і прищепа мають бути без видимих ознак хвороб. Чорні або темно-коричневі плями на деревині довжиною від одного міліметра до трьох сантиметрів свідчать про наявність хвороб.
3
Найголовніше в зберіганні саджанців, куплених навесні: постаратися не допустити їх висихання. Рослини бажано вертикально помістити на відкрите повітря, закопайте до місця щеплення сирим піском або землею. Придбані у вересні або жовтні саджанці зберігають по-іншому. Вони не повинні засохнути, прорости і замерзнути.
4
Попередньо окропити всі живці саджанців винограду розчином марганцівки, це захистить рослини від такої небезпечної хвороби, як оїдіум. Після цього помістіть живці в будь-яку ємність з трохи вологим піском. Саджанці зв'яжіть в пучки і покладіть в мішки з вологими тирсою.
5
Тепер вам необхідно обладнати підвал або льох для зберігання винограду , в ньому не повинно бути занадто волого. Льох підійде тільки той, поряд з яким немає грунтових вод. Глибина обраного вами приміщення повинна бути як мінімум два метри. Намагайтеся підтримувати температуру нуль-п'ять градусів вище нуля.
6
Засипте підлогу шаром піску товщиною 10-15 сантиметрів і вологістю 10%. Саджанці поставте і злегка закопайте піском, місце щеплення має бути відкритим. Слідкуйте за вологістю піску, по необхідності зволожуйте його водою з обприскувача. Якщо у вас немає льоху або підвалу, закопайте живці на глибину 1,5 метра у відкритий грунт. Зверху утеплите перегноєм, торфом або тирсою.