Як налаштувати мережу між комп'ютерами. Як встановити мережу між 2 комп'ютерами.

Давно минули часи, коли комп'ютерна техніка була екзотикою, рідко встречавшейся в будинках і квартирах. Зараз далеко не рідкість, коли в одній квартирі працюють два, а то і три комп'ютери, наприклад, ноутбук для роботи і настільний комп'ютер для навчання, ігор, перегляду фільмів і т. П. У такій ситуації дуже часто виникає необхідність переносу файлів з одного комп'ютера на інший, розподілу інтернет-каналу, спільного використання принтера або сканера, та й безліч інших завдань, для вирішення яких необхідно налаштувати мережу між комп'ютерами.

Існують різні способи об'єднання комп'ютерів в локальну мережу. Коротко розглянемо основні з ніх.1. З'єднання через мережевий хаб. Для цього знадобиться хаб і по одному дроту для кожного комп'ютера, який буде з ним з'єднаний. З'єднайте всі елементи мережі, включите хаб.На кожному комп'ютері в Панелі управління відкриваємо пункт Система. На вкладці Ім'я комп'ютера необхідно задати ідентифікатор, який буде позначати даний комп'ютер в нашій мережі, а також ім'я робочої групи. Ім'я робочої групи має бути однаковим для всіх комп'ютерів, а ідентифікатор, навпаки, має бути у кожного свій. Після внесення змін комп'ютер потрібно буде перезагрузіть.2. Два комп'ютера, оснащених мережевими платами, можна з'єднати одним мережевим проводом. Провід має бути обжатий спеціальним чином (так званий "крос"), відмінним від обтиску мережевих дротів, що з'єднують комп'ютер з мережевим обладнанням. Просто вставте штекери дроти в роз'єми мережевих карт, і мережа на два комп'ютера готова. На кожному з них потім необхідно провести маніпуляції, аналогічні налаштуванні комп'ютерів в першому пункте.Каждий з двох способів налаштувати мережу між комп'ютерами має свої переваги і недоліки. Перший спосіб універсальний, дозволяє з'єднати в мережу будь-яку кількість комп'ютерів, не вимагає нестандартних проводів і забезпечує необхідну гнучкість системи. Другий не вимагає додаткового оборудованія.Ми не розгледіли варіант створення бездротової мережі, хоча на практиці він є найбільш зручним. В цілому він аналогічний варіанту з хабом, але в якості хаба використовується бездротова точка доступу. Кожен з комп'ютерів повинен мати можливість використовувати wi fi мережі.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=GJHauL34bNs
Для більш швидкого доступу та обміну файлами між двома комп'ютерами будинку можна створити домашню групу за допомогою налаштувань системи. Дана опція дозволить вам обмінюватися даними на максимальній швидкості без створення провідної мережі, а використовуючи лише бездротовий канал передачі даних.
Інструкція
1
Підключіть обидва комп'ютера до домашньої точки доступу Wi-Fi через бездротовий адаптер. Один з комп'ютерів може бути підключений до маршрутизатора за допомогою кабелю. Якщо ви організуєте домашню бездротову мережу між ноутбуками, набувати модулі для підтримки каналу зв'язку вам не буде потрібно, т.к. в більшості ноутбуків є вбудований Wi-Fi.
2
Перейдіть в меню «Пуск» - «Панель управління». Клікніть по розділу «Мережа та Інтернет». У списку параметрів виберіть «Центр управління мережами і загальним доступом». Серед списку опцій клацніть по розділу «Налаштування нового підключення або мережі».
3
У вікні виберіть «Налаштування бездротової мережі комп'ютер-комп'ютер», а потім натисніть «Далі». Керуючись вказівками на екрані, завершіть настройку, вписавши необхідні дані і вказавши папки, до яких ви хочете дозволити доступ з іншого пристрою, вказавши ім'я мережі. Для аутентифікації іншого комп'ютера вам також буде потрібно задати ключ безпеки, який буде потрібно ввести при спробі з'єднатися.
4
Після завершення настройки натисніть на кнопку «Включити загальний доступ» і натисніть «Закрити» після появи відповідного повідомлення.
5
На другому комп'ютері також перейдіть в «Центр управління мережами і загальним доступом». Після цього клікніть на меню «Зміна параметрів адаптера» в лівій частині вікна. Клікніть правою кнопкою миші по ярлику вашого бездротового адаптера, а потім натисніть «Властивості». У списку компонентів виберіть рядок «Протокол інтернету версії 4» і знову виберіть «Властивості».
6
В поле IP-адреса вкажіть параметр 192.168.0.2. В поле «Основний шлюз» впишіть параметр 192.168.0.1, тобто IP-адреса головного комп'ютера. У значенні «Маска підмережі» впишіть 255.255.255.0. Далі вкажіть DNS вашого інтернет-провайдера і натисніть ОК.
7
У правому нижньому кутку вікна системи натисніть на іконку мережевого підключення. Двічі клікніть на створеній мережі і введіть заданий раніше ключ безпеки. Після натискання на кнопку ОК почнеться підключення. Налаштування домашньої бездротової мережі завершена.