Як вибрати карнизи. Як самому зробити карниз.

Карниз для штор - річ в сучасному інтер'єрі далеко не зайва. Зараз карнизи виконуються з латуні, сталі, дерева, а також інших матеріалів. Вони можуть мати різний діаметр, бути різних кольорів і форм. В такому розмаїтті карнизів особливо важливо вибрати саме той, який підійде саме вам. Для цього скористайтеся нашими порадами.
Інструкція
1
Як вже зазначалося, вам слід дуже відповідально підійти до процесу вибору карниза для штор. Є деякі особливості, які варто враховувати. Карниз просто зобов'язаний відповідати стилю штор, а також загальному дизайну інтер'єру в приміщенні.
2
Необхідно враховувати також тяжкість штор, і вибирати карниз спеціально відповідно до ваги штор. Пластикові карнизи абсолютно не підходять для важких штор з щільною тканиною.
3
Якщо вам потрібен не стільки функціональний, скільки декоративний карниз, сміливо купуйте і встановлюйте круглий карниз, такі карнизи кріпляться прямо в самої стелі.
4
Візуально зробити віконний обсяг ширше вам допоможе широкий карниз для штор. Висять на ньому шторки повинні закривати ще й частину стіни. Якщо вікно надто велике, слід підібрати карниз, який по ширині дорівнюватиме вікну.
5
Сталеві натягаються карнизи -струни дуже легко приховати складками штор або ж, навпаки, виставити їх напоказ. Вони виглядають досить сучасно і не відволікають на себе погляди гостей, які встигають розглянути і оцінити декор приміщення.
6
Карнизи-направляючі, що утримують м'які і жорсткі ламбрекени, використовують для навішування шторок з декоративно оформленими верхніми краями. Якщо у вас штори з ламбрекеном, то краще кріпити карниз прямо під стелею, інакше ламбрекен закриє добру половину вікна.
7
Карнизи, виконані з пластика, можуть бути будь-якого забарвлення, включаючи забарвлення «під дерево», яка особливо популярна для використання в дитячих кімнатах, тому що легко поєднується з дитячими меблями.
8
Затискачі і гачки для штор повинні безперешкодно ковзати по всьому карнизу. В іншому випадку вам доведеться постійно смикати за штори, щоб ті піддалися. В таких умовах петлі будуть часто обриватися.
9
Якщо карниз оснащений розсувним механізмом, це добре. Випробувавши його, ви знайдете такий механізм вельми зручним. Головне, що петлі залишаються на своїх місцях.
Зверніть увагу
Карниз складається з штанги, гачків, наконечників і кріплення. Будучи повноправною деталлю формування інтер'єру, карниз все ж має більше практичну функцію - закріплення на собі штор та інших віконних завіс. Сьогодні існує величезна різноманітність всіляких карнизів, вибирати які потрібно відповідно до стилю інтер'єру і видом використовуваних штор.
Корисна порада
Як вибирати карниз для штори Карниз - це спеціальне кріплення для фіранок, штор, портьєр або жалюзі, які оформляють віконний отвір. Крім практичної, карниз має і декоративну функцію, будучи повноправною деталлю формування інтер'єру. Існує величезна різноманітність карнизів, вибирати які потрібно відповідно до стилю інтер'єру і видом використовуваних штор.