Як поставити парник.

Парник - спеціальне приміщення для культивованих рослин, яке захищає їх від різких перепадів температури і небезпечних комах. Завдяки підтримці в ньому оптимальної температури і рівня вологості, урожай, вирощений в парнику, виходить рясним і дозріває раніше покладеного терміну.
Вам знадобиться
  • - плівка:
  • - металеві прути;
  • - дерев'яні рейки;
  • - молоток;
  • - мотузка.
Інструкція
1
Парник споруджують на ділянці зазвичай на самому початку весни, коли погода ще не встановилася і існує можливість нічних заморозків. Використовують його для низкорастущие рослин, висаджених насінням.
2
Оберіть місце для парника. Найкраще встановлювати таким чином, щоб на нього завжди падали сонячні промені. У конструкції, спорудженої на тіньовому ділянці, урожай виросте менш рясним.
3
Перед створенням парника засейте грядки потрібними насінням, інакше потім зробити це буде досить важко. Довжина грядки не повинна перевищувати 1 метра, так як ставити широкий парник набагато важче.
4
Підготуйте матеріал для каркаса. При створенні парника можна використовувати будь-який матеріал, який добре згинається, але при цьому тримає форму і не ламається під поривами вітру. Відмінно підійдуть металеві стрижні, діаметром 5-7 мм, або пластмасові трубки.
5
Міцно вбийте в землю дерев'яні рейки, довжиною не менше 1 м. Вони повинні знаходитися по краях грядок, на відстані 50-60 см один від одного. Краще, якщо рейки будуть трохи відступати від краю грядки.
6
Засуньте один край металевого стержня поруч з рейкою на одній стороні від грядки, а інший кінець - на протилежній стороні. Стрижень повинен прийняти форму арки, що проходить над грядкою. Після цього закріпіть каркас, міцно прив'язавши стрижні до знаходяться поруч рейках.
7
Покрийте створену конструкцію прозорою щільною плівкою. Її має бути стільки, щоб вона повністю закривала всю площу і залишала кінці не менше 50 см. Потім засипте кінці плівки землею або покладіть зверху довгу рейку, притиснувши її цеглою або важкими каменями.
8
Регулювати температуру і вологість в парнику можна за допомогою невеликих отворів, вирізаних ножицями. При настанні заморозків або рясних дощів такі дірочки можна заклеїти звичайним скотчем.
Щоб отримати багатий врожай і насолодитися свіжою зеленню вже навесні, потрібно заздалегідь потурбуватися питаннями відбору, пророщування насіння та догляду за розсадою. Важливими аспектами є також правильний вибір конструкції парника, покриття його стін і даху, підготовка грунту і своєчасна висадка овочів на сформовані гряди.
Інструкція
1
Огляньте ділянку і виберіть оптимальне місце для установки парника. Розташовуйте конструкцію таким чином, щоб скати даху і стін отримували максимальну кількість світла протягом дня. Орієнтація в східно-західному напрямку гарантує попадання на поверхню парника сонячних променів в той час, коли сонце знаходиться в зеніті. Якщо на вашій ділянці немає майданчиків, освітлюваних весь світловий день, виберіть місце, куди промені заглядають до обіду: цим ви забезпечите рівномірний поступовий нагрів повітря і достатня накопичення тепла всередині парника. Чи не споруджуйте конструкції на часто продуваються місцях, на сильних вітрах і протягах. Для досягнення найкращого результату при вирощуванні овочевих культур важливо не допускати втрат тепла, пов'язаних з охолодженням поверхні рухом холодного повітря зовні. Особливо великі і значущі такі втрати стають в серпні-жовтні, коли з'являються перші заморозки.
2
Оберіть тип парника, який підійде вам більше всього. Визначте необхідність зведення бетонної основи, наприклад, це потрібно, якщо ви ставите опалювальну теплицю. При запланованих переміщеннях парника по ділянці передбачте легку і складну конструкцію. Виберіть тип даху: односхилий, двускатную, плоску. Продумайте наявність поверхів і підвісних рівнів всередині теплиці. Якщо у вас немає можливості скористатися готовою магазинної конструкцією, накресліть ескіз і приготуйте необхідні матеріали.
3
Використовуйте для зведення каркаса легкі і міцні будівельні елементи: тонкі алюмінієві рами, дерев'яні рейки. Для покриття поверхні стін і даху вибирайте плівки або пластикові листи, пропускають світло і добре утримують тепло всередині. Використання скла для установки парників стає все більш рідкісним явищем: адже це значно ускладнює конструкцію і підвищує травмоопасность. В даний час в спеціалізованих магазинах представлений широкий вибір укривних матеріалів на будь-який смак і достаток, зручних для транспортування і простих в установці.
4
Передбачите зручність і своєчасність поливу майбутнього врожаю. Ідеальним варіантом стане установка автоматичної системи підведення води до грунту, різноманітність марок і типів таких пристроїв дозволить вам вибрати найбільш прийнятну за якістю і ціною систему.
5
Перед висадкою рослин в парник підготуйте грунт згідно з вимогами вирощуваних культур, внесіть необхідні добрива, добре пролийте субстрат, сформуйте гряди і розрівняйте землю граблями.