Як обчислити на калькуляторі ступінь.

Процесори сучасних комп'ютерів в змозі виконувати сотні трильйонів операцій в секунду. Зрозуміло, що такі прості завдання, як зведення числа в ступінь , для них дрібниці. Вони вирішуються мимохідь при виконанні серйозних завдань, наприклад, щодо створення графіки віртуальних світів. Але повелитель комп'ютера - користувач, а раз йому хочеться займатися такими дрібницями, супердракону доводиться прикидатися кошеням, зображуючи із себе програму-калькулятор.
Вам знадобиться
  • ОС Windows.
Інструкція
1
Запустіть стандартний калькулятор, вбудований в операційну систему - клікніть по кнопці «Пуск», наберіть дві букви «ка» і натисніть клавішу Enter. У версіях ОС Windows більш ранніх випусків - XP і старіше - використовуйте посилання «Калькулятор» в підрозділі «Стандартні» розділу «Всі програми» головного меню.
2
відкривається, за замовчуванням варіант інтерфейсу калькулятора не має спеціальної функції зведення в ступінь , але і його можна використовувати для виконання цієї операції. Введіть число, яке потрібно звести в ступінь , і натисніть зірочку - знак множення. Натисніть клавішу Enter, і число буде помножено на саме себе, тобто зведено в квадрат. Повторне натискання цієї ж клавіші зробить ще одну операцію множення, звівши вихідне число в куб. Ви можете натискати Enter потрібне число раз, кожним натисканням збільшуючи показник ступеня на одиницю.
3
Описаний спосіб простий, але не завжди зручний. Більш просунутий варіант інтерфейсу калькулятора - «інженерний» - може запропонувати інші методи виконання цієї операції. Для його включення натисніть комбінацію клавіш Alt + 2 або виберіть пункт «Інженерний» у розділі «Вид» меню програми.
4
Введіть вихідне число. У цьому інтерфейсі за операціями зведення в квадрат і куб закріплені окремі кнопки, тому для їх виконання вам достатньо клікнути по кнопках з символами x? або x?.
5
Якщо показник ступеня більше трійки, після введення числа-підстави клацніть по кнопці з символом x ?. Потім введіть показник ступеня і натисніть клавішу Enter або клацніть по кнопці зі знаком рівності. Калькулятор зробить необхідні обчислення і відобразить результат.
6
Є і ще один спосіб зведення числа в ступінь , який, швидше, можна назвати трюком. Щоб ним скористатися, введіть вихідне число і клацніть по кнопці витягання кореня довільного ступеня x. Потім введіть десяткову дріб, яка є результатом ділення одиниці на показник ступеня. Наприклад, для зведення у п'яту ступінь це має бути число 1/5 = 0,2. Натисніть на кнопку Enter і отримаєте результат зведення в ступінь .