Як почистити дисковод. не читає дісковад почистити головку.

Якщо ваш дисковод перестав читати диски або став читати їх ледве-ледве, значить, він засмітився. А точніше, засмітилася зчитує голівка. Необхідно її почистити, щоб дисковод знову став працювати як раніше. Але спочатку слід його розібрати. Підготуйте інструменти і беріться за роботу.
Вам знадобиться
  • Дві невеликі викрутки. Одна плоска, а друга - хрестова;
  • М'який пензлик (підійде і велика, якої завдають косметику);
  • Спеціальний компактний пилосос для електроніки.
Інструкція
1
Однією тільки пензлика не буде достатньо, бо бруд і пил мають одну неприємну особливість накопичуватися навіть в самих важкодоступних місцях. Крім того, пилосос в господарстві зайвим не буде, адже з його допомогою можна видаляти пил з усіх щілин і «закутків» системного блоку.
2
Переверніть дисковод на «спину» і відверніть гвинти кріплення кожуха. Крім гвинтів є ще засувки, якими кріпляться кожух і передня панель. Просто утопите засувки за допомогою плоскої викрутки і посуньте панель трохи вперед, щоб та знову не зафіксувалася. Таким же способом «позбудьтеся» від засувок кожуха.
3
Оголивши нутрощі приводу, зніміть наполегливу пластину, відвернувши два гвинтика. Потім зніміть приймальний лоток. Висуньте його руками прямо до упору, позначеного стрілочкою. Акуратно підніміть за допомогою викрутки обмежувач і відсуньте лоток далі доти, поки він не від'єднається повністю.
4
Тепер з приймального лотка зніміть лицьову панель, після чого приступайте до самого процесу чищення. Лицьову панель з лотком ви можете помити з милом або просто пройтися м'якою щіточкою. Тільки в цьому випадку приділіть достатньо часу повного висихання цих деталей.
5
Пил, що накопичилася на лінзі лазера, можна змести м'яким пензликом. Спирт і вата - це класичний метод. Але краще не ризикувати, бо спирт чистим буває не завжди, та й ватка може залишати на очищаються деталях волокна. Обережніше з руками - не торкайтесь лінзи. Притискне кільце можна пропилососити. Ну і наостанок пройдіться пилососом по всіх нутрощів приводу, в яких тільки може бути пил.
6
Збірка проводиться в строго протилежній послідовності. Тільки тут є невелика тонкість - порухайте взад-вперед рухливу панель, що знаходиться в передній частині механізму, щоб крайній шпенек на ній чітко потрапив в напрямні приймального лотка. Не забудьте також на нього надіти лицьову панель.