Що таке "вербну неділю".

Вербну неділю - це один із християнських свят, яке символізує Вхід Господній у Єрусалим. Згідно з Біблією, мешканці Єрусалиму вітали Христа, тримаючи в руках пальмові гілки, а також гілки олив. Вони встеляли ними шлях, по якому йшов рятівник. Тому досі християни, що живуть в жарких країнах, відзначають Вхід Господній до Єрусалиму, прикрашаючи свої житла пальмовими і оливковими гілками. Однак оскільки в Росії абсолютно інший клімат і рослинність, жителі країни вже сотні років використовують для цієї мети вербові гілки.
Інструкція
1
Чому ж були обрані гілки верби? Справа в тому, що саме в ці дні їх нирки лопаються, розпускаються ніжними пухнастими грудочками. Вербові гілки в такому вигляді як би символізують швидкий прихід весни. Хоча на більшій частині Росії в цей час ще лежить сніг, набридлива довга зима начебто не збирається відступати, але раз нирки дерева лопнули, значить, весна на порозі, життя йде своєю чергою. Крім того, розпушилися гілки верби просто дуже красиві.
2
У чому головний сенс цього свята? Спаситель увійшов до Єрусалиму, щоб виконати свою високу місію, яка в підсумку привела його до хрещених муках і смерті за весь рід людський. Тому у Вербну неділю християнам належить ще раз зі смиренням і вдячністю звернутися думками до Господа, щиро покаятися в своїх гріхах, попросити Його дарувати терпіння в останню, найсуворішу тиждень Великого посту - Страсну.
3
Так, Вербна неділю зазначається ближче до кінця Великого Посту, як би нагадуючи про те, що скоро настане світле свято Великодня. Відразу після нього настане та сама Страсний тиждень, коли пост повинен бути особливо суворим. А у вербну неділю посту свого християнам дозволяється деяке послаблення, наприклад, можна вживати рибу і вино.
4
У колишні часи з вербовими гілками були пов'язані багато прикмети, звичаї. Наприклад, повернувшись їх церкви з освяченими гілками, господар злегка вдаряв ними всіх своїх рідних - вважалося, що це вбереже від хвороб, пристріту і інших неприємностей. Точно такою ж процедурою часто піддавали і домашню худобу. Довгий час живучою була прикмета, що якщо жінка, яка страждає безпліддям, з'їсть кілька «сережок» з освяченою гілочки верби, то вона незабаром обов'язково завагітніє.