Як дотримуватися великодні обряди.

Велика Пасха вважається одним з найбільш знаменних і світлих свят у християн. Однак багато віруючих забули про більшість цікавих великодніх звичаїв і обмежують себе відвідуванням служби. Не дозволяйте собі нудьгувати і влаштуйте справжнє торжество.
Інструкція
1
Зваріть і пофарбуйте яйця. Їх потрібно не тільки є, але й дарувати тим, хто вам зустрітися при вітанні. До слова, цього дня потрібно не просто вітатися, а говорити «Христос воскрес», вам повинні відповісти «Воістину воскрес». Можна відобразити привітання поцілунком, оскільки такий прояв ніжності робить людей ближче і піднімає настрій. За давнім звичаєм, подружжя не повинні так вітати один одного на людях - це віщує швидку розлуку.
2
Сходіть до церкви на службу і хресний хід. Богослужіння триває цілий день і не кожен може простояти так довго на ногах, тим більше не всі відчувають таке бажання. У кожному разі, хоча б зайдіть до церкви і запаліть свічку. За традицією, огарочек потрібно забрати додому і заховати, вважається, що це вбереже сім'ю від нещасть.
3
Вмийтеся з ранку водою, яку необхідно припасти в «Чистий четвер», бажано, щоб в ємності лежала будь срібна річ. Вважається, що такий ранковий туалет принесе красу і здоров'я. Надіньте на себе новий одяг, погоджуючись з тим, що воскресіння Христа було початком нового життя.
4
На Великдень прийнято накривати багатий стіл, радіючи воскресінню Христа. Головною стравою, крім яєць, вважається паска, яку бажано висвітлювати в церкві. Згідно древнім звичаям, пасхальний хліб володіє лікувальною силою, тому не можна викинути ні шматочка від нього. Також протягом всієї великоднього тижня не прийнято викидати шкаралупу яєць. Селяни кришать її і використовують як добрива, міські жителі можуть позбутися від шкаралупи після свята.
5
Протягом всієї великоднього тижня не прийнято вбивати тварин, тому навіть мисливці повинні утриматися від свого хобі. Не варто й сумувати в цей час, раніше християни влаштовували веселі свята з танцями та піснями. Чому б не відродити цікаву традицію зі своїми друзями?
6
Вважається, що у Великдень нечиста сила особливо зла. Тому було придумано народне веселощі - катання яєць. Люди збиралися великою компанією і скачували яйця з гірки або просто по дорозі. Цим християни дражнили безпорадну в святий день нечисть.
7
З давнини збереглося чимало звичаїв, багато з яких здаються зараз абсурдними або неактуальними. Звичайно, ніхто не змушує беззаперечно виконувати їх, але, в будь-якому випадку, постарайтеся провести це світле свято якомога веселіше.