Як подружити кошенят.

Якщо ви берете в будинок кошеня, він рано чи пізно відчує себе господарем становища, головним і єдиним котом в цій квартирі. Але ситуація докорінно змінюється, якщо кошенят двоє чи більше. Неминуче почнеться боротьба за першість, швидше за все, з бійками і стресами. Страждати при цьому будуть не тільки тварини, а й їхні господарі. Щоб цього не сталося, новоспеченим власникам кошенят краще прислухатися до порад бувалих заводчиків, які давно вже вникли в тонкощі котячої психології і знають, як подружити кошенят .
Інструкція
1
Якщо ви принесли кошеня в будинок, де вже живе один звірок, ймовірно, перший котик відчує себе ображеним через те, що на його територію вторглися. Він буде з усіх котячих сил захищати своє майно, а саме кімнату, де звик спати, миску з їжею і навіть лоток. Щоб дати зрозуміти, що новий кошеня - не погроза першому, забезпечте новоприбулого власним лотком і мисочкою, а в ідеалі - ізолюйте його на кілька днів у іншій кімнаті. За цей час кошенят а звикнуть один до одного, нехай навіть і будуть шипіти через двері. Взаєморозумінню двох котиків може допомогти і змішання їх запахів. Покладіть до старшого кошеняті штучку, на якій спав молодший, нехай звикає до запаху свого нового сусіда по квартирі.
2
Якщо ви взяли двох кошенят одночасно, наприклад, для розведення, або просто не змогли встояти перед обома при виборі, але малюки ще один з одним не знайомі, першим ділом дайте їм можливість представитися друг одному. Залиште кошенят в кімнаті, нехай обнюхаються. Поставте їм рядочком мисочки і поїлки з водою, навіть якщо він буде їсти й пити тільки з однієї. Приділяйте кожному з кошенят однакову увагу, щоб обидва почувалися улюбленими і потрібними. Купіть їм прості іграшки, наприклад, м'ячик або штучну мишку, щоб у кошенят була можливість грати один з одним.
3
Буває, що кошенят а відносяться один до одного з яскраво вираженою агресією, особливо в тому випадку, якщо одні одностатеві. Якщо бійки тривають більше місяця відтоді, ка коні почали жити разом, це привід задуматися про їх сумісності. В якості рішучої заходи можуть допомогти нешкідливі заспокійливі для котів і кішок. У разі, коли агресивний якийсь один кошеня, його потрібно втихомирювати, бризкаючи в мордочку з пульверизатора під час нападів люті тварини. Ще одна превентивний захід - встановити між кошенят ами бар'єр з сітки, наприклад, натягнути її в дверному отворі. Якщо якийсь час вони будуть бачити і чути, нюхати один одного, але не зможуть битися, то через кілька днів потреба в агресії пройде сама собою.