Як вив'язати окат рукава. Як правильно в'язати окат рукава.

Незважаючи на безліч способів виконання всіх деталей в'язаного виробу одним полотном, втачной рукав не втратив популярності. Він дуже красиво виглядає на тонких ошатних виробах - звісно, за умови, якщо виконаний правильно і акуратно. Втачной рукав краще виконувати по викрійці. Спосіб ушивання цілком залежить від авторського задуму.
Вам знадобиться
  • - форма;
  • - пряжа;
  • - спиці по товщині пряжі.
Інструкція
1
Втачной рукав в'яжеться в останню чергу, коли готові поличка і спинка. Це дасть можливість приміряти його до проймі. Почніть в'язати рукав знизу відповідно до фасоном. Він може бути коротким і довгим, з гумкою і без. Особливою значення для вив'язування оката це не має, за винятком сильно розкльошують рукавів і «ліхтариків». Довяжіте до пройми.
2
Єдиного правила вив'язування оката не існує. В цьому випадку не можна, як при виконанні реглана, сказати, скільки петель і через яку кількість рядів потрібно спускати, бо у всіх різні розміри. Тому краще всього зробити індивідуальний розрахунок. Порахуйте кількість петель в останньому перед проймою ряду. Розділіть це число на 2 і позначте середину ряду. Розділіть отриманий результат на 3. Якщо ділиться тільки з залишком, то «зайві» петлі приєднаєте до першої третини. Краще місця розподілу теж помітити - наприклад, інший ниткою. Все це можна позначити на викрійці. Наприклад, нехай перша частина буде А, друга - Б, третя - В.
3
Першу частину (А) від початку ряду розділіть ще раз навпіл. Першу половинку розбийте по 3 петлі, другу - по парам. Петлі частина Б не чіпайте, а частина В розділіть по три петлі. Якщо не виходить ділити без остачі, залишок додайте до початкової трійці. Друга половина рукава повинна бути дзеркальним відображенням першої.
4
Розібравшись з діленням, починайте спускати петлі. Постарайтеся зробити так, щоб перший ряд оката був лицьовим. Закрийте 4 перші петлі. На початку наступного (виворітного) теж закрийте 4 петлі. Ці петлі є крайні групи з вашого розрахунку, плюс кромочні. У наступних рядах закривайте відповідне вашому діленню кількість петель. Тобто в секторі А1 це буде по 3 петлі в кожному ряду, в секторі Б - по одній петлі і т.д. В'яжіть так до тих пір, поки на спицях залишиться 6 петель. Приміряйте рукав до проймі і закрийте останній ряд.
5
Окат, пов'язаний укороченими рядами, виглядає більш акуратним. Розрахунок для нього робиться так само, як в попередньому способі, але петлі не закриваються. Довяжіте ряд до останніх 4 петель і переверніть в'язання. Непровязанной початок ряду залишилося у вас на лівій спиці. Точно так же вступите і в наступному ряду, а потім НЕ довязивайте ряди по схемі. В кінці закрийте всі наявні на спицях петлі.
Корисна порада
Якщо фасон досить вільний, можна спробувати пов'язати окат більш-менш універсальним способом. У першому і другому рядах оката закрийте по краях спочатку по 4 петлі, в наступних - по 3. Потім спускайте по 3 петлі по краях в кожному парному (або в кожному непарному) ряду. Не забувайте приміряти рукав до викрійці. В останньому ряду повинна залишитися 6-8 петель.
Багато дизайнерів зі світовим ім'ям давно визнали вишуканість і принадність в'язаних речей і часто застосовують ручну в'язку для створення своїх моделей одягу, аксесуарів і навіть взуття. Модні покази завжди супроводжуються такими речами. Впевнено можна стверджувати, що в'язання є модним і креативним заняттям.
Інструкція
1
Наберіть петлі по окату на спицю. Для того щоб в'язати рукав бажано, щоб частини тулуба, перед і спинка, що не були скріплені боковим швом. Якщо все ж спинка і перед скріплені, то наберіть попередньо дві петлі крім оката, щоб з них зробити потім шов по рукаву. Відзначте середину рукава маркером або пов'яжіть ниточку. Перерахуйте кількість петель і наберіть стільки ж на другому рукаві.
2
Зменшіть пройму. Для цього потрібно ділянку, де розташовуватимуться що закриваються петлі. Поступово зменшуйте по одній петлі (пров'язуванням петель по дві разом, відступаючи від краю одну петлю кромки і дві-три петлі). Там, де закривати потрібно кілька петель, наберіть одну петлю від пройми і також одну петлю від рукава. Потім, там, де зменшення робите по одній петлі всередині полотна, а також по всьому прямій ділянці, наберіть дві петлі, одну пропустите.
3
Так робіть, поки не станете проводити групові убавленія на іншій стороні. Ритм набирания залежить від параметрів рукава, які хочете отримати, тобто глибини пройми, довжини рукава, а також від виду пряжі і щільності в'язання. В'яжіть ряд згідно наміченого рисунка.
4
В'яжіть окат прийомом часткового в'язання. Для цього проводите кілька розрахунків. У верхній частині виділіть прямий ділянку шириною близько 5 см, це 5 петель спереду і 5 - ззаду. Потім кілька разів по 3 петлі, потім буде по 2. Потім петлі в'яжіть в ритмі (2 - 1), поки не підійдете до переходу на групові убавленія. На цих Збавляння прибавки повинні будуть в точності компенсувати убавкі по проймі.
5
Дотримуйтесь принципу в'язання, а саме: поворот в'язання - дов'язати до середини (відмічено маркером) - 5 петель - стоп. Далі розвернутися, оповити праву спицю (накид) і в'язати 10 петель. Розвернутися, оповити праву спицю, в'язати 10 петель, і ще 3, включаючи обвівочную.
6
Накид треба робити завжди в одну сторону, щоб була симетрія. В'язку продовжуйте частковим в'язанням, в кожному кроці вводите петлі в кожному ряду як в особовому, так і в виворітного.