Як готувати каву у френч пресі.

Френч-пресом називають циліндричний глечик зі скла, порцеляни або пластику з поршнем, з'єднаним з дрібною сіткою і кришкою. Деякі заварюють в ньому чай, але спочатку створений він був для того, щоб готувати кави. Перевагою френч-пресу перед крапельної кави варінням є той факт, що кави в ньому виходить духмяний і смачний за рахунок масел, що містяться в кави йних зернах . Фільтри крапельних кави варок затримують їх.
Інструкція
1
Приготуйте воду. Для хорошого кави потрібна насичена киснем вода, з невеликою кількістю мінеральних речовин. Візьміть бутильовану мінеральну воду або пропустіть водопровідну воду через спеціальні фільтри. Наберіть трохи більше води, ніж обсяг судини в френч- пресі , і доведіть її до кипіння.
2
Для ароматного смачного кави дуже важливий свіжий помел. Краще, якщо ви придбаєте напій в зернах і будете молоти його безпосередньо перед приготуванням. Для френч-пресу потрібен середній або грубий помел. Якщо ви все ж будете купувати мелений кави, вибирайте той, на якому зображена піктограма гуртки чи самого френч-преса.
3
Покладіть потрібну кількість меленої кави в колбу. Зазвичай на кожні 150-200 мл воду кладуть близько 3 чайних ложок напою. Залийте кави окропом. Чи не наливайте воду «під горлечко» - у вас повинно залишитися місце для поршня.
4
Витягніть поршень вгору і встановіть кришку на глек. Дайте кави ввібрати воду і пофарбувати її в насичений коричневий колір. Якщо на поверхні напою утворилася піна, це означає, що кави зроблений з свіжообсмажених зерен. Через кілька хвилин почніть рівномірно і не поспішаючи тиснути на поршень. Не варто нікуди поспішати, різкі рухи можуть призвести до того, що гарячий кави виплеснеться з-під кришки вам на руки і ошпарити їх.
5
Дочекайтеся поки прес дійде до кінця і притисне гущу до дна посудини. Розлийте кави по чашках.
6
Якщо ви не випиваєте відразу весь кави, перелийте його в термос, щоб напій залишався теплим. Деякі френч-преси поставляються разом із спеціальними термоизолирующими грілками. Після кожного використання ретельно мийте не тільки посудину, але й поршень, особливу увагу приділяючи фільтру.
Зверніть увагу
За допомогою френч-пресу можна зробити піну для капучино. Досить налити гаряче, але не кипляче молоко в посудину і кілька разів енергійно підняти і опустити поршень. Щоб уникнути травм, заповнюйте глечик молоком не більше ніж на 1/2.