Як в 1С вводити рахунок-фактуру. Як вводити документи в 1с.

Перед внесенням документів в програму 1С необхідно провести підготовчу роботу - заповнити всі необхідні довідники та внести початкові залишки по рахунках. Переконайтеся, що при внесенні даних не відбулося появи «двійників» - двох або декількох субконто по одному контрагенту.
Інструкція
1
Для внесення в базу 1С рахунки-фактури, виберіть у головному меню пункт «Документи». Якщо вам потрібно відобразити в обліку придбання товарно-матеріальних цінностей або послуг, виберіть у підменю пункт «Управління закупівлями». Далі «Надходження товарів і послуг».
2
Знайдіть на панелі інструментів зелений гурток з хрестиком. При підведенні до нього курсору спливе позначення дії «додати». При натисканні на цей значок відкриється документ «рахунок-фактура».
3
У лівому верхньому куті відкрився документа виберіть «операція». Відкриється список «покупка - в переробку - обладнання - об'єкти будівництва». Виберіть потрібне значення. Пам'ятайте, що кожному значенню відповідає типова проводка.
4
Оберіть з довідника контрагента. Всі дані контрагента повинні бути внесені в довідник на підготовчому етапі впровадження програми. Якщо контрагент новий, можна з рахунку-фактури перейти в довідник контрагентів і заповнити всі необхідні поля довідника. Після цього поверніться в початковий документ і продовжите роботу по внесенню рахунки-фактури.
5
Оберіть договір зі списку договорів контрагента. Якщо з цим контрагентом укладено один договір, поле заповниться при виборі значення контрагента. Заповніть вкладки - «товари» або «послуги». Поставте потрібні відмітки в полях «б/у» - бухгалтерський облік, «н/у» - податковий облік та «упр/у» - управлінський облік.
6
Натисніть в правому нижньому куті «заповнити». Якщо ви заповнили не всі передбачені поля документа, з'явиться повідомлення про помилку. Поруч із позначкою «заповнити» знайдіть значок «ок». Натисніть на "ок" для проведення документа. Перевірте правильність бухгалтерських проводок після проведення рахунки-фактури.
7
Якщо вам потрібно відобразити в обліку реалізацію товарно-матеріальних цінностей або послуг, виберіть у підменю пункт «Управління продажами». Далі заповніть поля відкрився документа по кроках 2-6. Якщо організація веде продаж товарів йди послуг на регулярній основі, програма передбачає автоматичне створення рахунків-фактур при відвантаженні товару (послуги).
Можливості програми 1С дозволяють виключити помилки, пов'язані з ручним заповненням форм. Якісна настройка забезпечує дотримання всіх нормативних вимог при внесенні документів в базу даних.
Інструкція
1
Запустіть програму 1С. Знайдіть у головному меню програми пункт «Документи». У підміню є розділи «Управління закупівлями» та «Управління продажами». У розділі «Управління закупівлями» знаходиться підрозділ «Рахунок-фактура отриманий», в розділі «Управління продажами» - відповідно «Рахунок-фактура виданий». Але заповнювати форми в цих реєстрах вручну не потрібно.
2
Рахунок-фактура це уніфікований документ, неправильне заповнення будь-якого поля може стати причиною порушення та наступних штрафних санкцій. Тому в програмі 1С передбачено автоматичне заповнення форми при внесенні в базу даних супутніх документів з господарської операції.
3
Оператор виписує в програмі 1С накладну на відпускається товар і після заповнення всіх полів натискає напис «Заповнити рахунок-фактуру» в нижній частині вікна. В результаті в базі даних формується два документи - накладна на відпуск товару та рахунок-фактура виданий.
4
Бухгалтер або оператор склада вносить накладну на отримані підприємством матеріальні цінності і натисканням на кнопку «Заповнити рахунок-фактуру» забезпечує внесення до підрозділу «Надходження товарів і послуг» накладної, а в підрозділ «Рахунок-фактура отриманий» однойменного документа на отримані товари та матеріали.
5
При внесенні в програму акту виконаних робіт одночасно формуються два документи з господарської операції, яка описує отримання даної послуги. Акт виконаних робіт заноситься в підрозділ «Надходження товарів і послуг», а рахунок-фактура автоматично заповнюється в підрозділі «Рахунок-фактура отриманий».
6
Якщо при внесенні документів не вистачає даних для заповнення рахунку-фактури, програма 1С видасть повідомлення про помилку. При проведенні якісної налаштування на підготовчому етапі програма формує рахунок-фактуру відповідно до нормативних вимог.