Як бути шанованим.

Про повагу часто говорять. Але от чи всі знають, що це таке? Повага зовсім незнайоме маленьким дітям і невихованим людям. Поняття про це мають лише ті, хто сам наділений здатністю поважати.
Вам знадобиться
  • - блокнот для записів.
Інструкція
1
Зверніть увагу на те, що гідні люди поважають один одного навіть у тому випадку, коли об'єктивно є ворогами. Щоб бути шановним, загляньте всередину себе і постарайтеся зрозуміти природу своїх емоцій і прагнень, почуттів і бажань. Зрозумівши себе, ви зможете навчитися розуміти іншу людину, слухати його, бачити істинні мотиви його поведінки, що і виражає здатність поважати.
2
Вам напевно доводилося потрапляти в такі ситуації, коли вас змушують як-небудь реагувати на агресивну і відверто нешанобливе ставлення. Уникайте двох стандартних способів поведінки. У першому випадку не дозволяйте образ і гніву переважати у вашому настрої. Не відповідайте агресією на агресію. Тоді у вас не з'явиться потім почуття провини, докори совісті або страху за можливі наслідки своєї поведінки.
3
Відмовившись від другого варіанту, не "ковтайте» образу й не намагайтеся «перечекати бурю». Швидше за все, вам буде заважати ваше виховання і інтелігентність. Адже ви не можете дозволити собі образити іншу людину! Однак після спілкування з ним почуття деякої ураженості і образи не покине вас. Щоб позбутися цього, не жалкуйте про втрачений моменті, коли треба було все-таки висловити свою думку і зажадати елементарної поваги до себе і дотримання ваших людських інтересів. Усвідомте, що вам необхідно змінити свою поведінку.
4
Крім цих двох варіантів іноді складається і така ситуація, коли людину дуже поважають на роботі, а вдома, втомлений і що намагається відпочити, він вже просто не в змозі належним чином реагувати на зовсім не гідні поваги витівки домочадців. Ось і виходить, що на роботі людина здається одним, а будинки - іншим. У такій ситуації твердо дайте зрозуміти своїм близьким, що ви втомилися і хочете відпочити.
5
Проаналізуйте свою поведінку і зрозумійте, що саме ви чекаєте від спілкування з оточуючими людьми, від наявних чи можливих відносин, від різних ситуацій і т.д. Якомога точніше висловіть свої думки, при необхідності записавши всі ваші роздуми на папері. Якщо ви маєте намір що-небудь змінити, заявляйте про це. Не думайте, що все навколо можуть зрозуміти вас без слів.
6
Поводьтеся самоутверждающе. Основою такого ассертивної поведінки, як його ще називають в психології, є вибір такого способу досягнення мети, при якому співрозмовник залишається поважаємо, а ви відчуваєте себе не менш шановним, захищеним і впевненим у собі. Чітко дайте зрозуміти опоненту, що у вас є своя думка з обговорюваного питання, з яким необхідно рахуватися. Так ви залишаєте собі і йому шанс на подальше спілкування і добрі взаємини. Саме таку позицію повинен займати впевнена у собі людина.
7
Завжди враховуйте і поважайте потреби людей, з якими ви спілкуєтеся. Тільки так ви досягнете поваги до себе. Пам'ятайте про вашу мету: консенсус, компроміс, гарний настрій, здоров'я - все, що завгодно.
8
При спілкуванні уважно вислухайте і намагайтеся зрозуміти людину. Знайдіть в ньому те, що вам подобається, і зробіть доречний комплімент. Розташувавши його до себе, ви зможете вести довірчу бесіду, викликаючи до себе повагу і бажання подальшого спілкування.
9
Будьте відкриті в діалозі. Намагайтеся чесно висвітлювати питання бесіди, зберігаючи шанобливе ставлення до вашого співрозмовника. Пояснюйте причини, з яких вам не подобаються ті чи інші його висловлювання. Так ви не будете залежати від своїх емоцій, у вас з'явиться можливість ясніше виражати свої думки. Крім того, вами не зможуть маніпулювати, т.к. саме за емоції існує можливість вас «зачепити». Ваше оточення буде змушене визнати ваш статус і інтереси, причому усвідомлено і добровільно.