Як швидко приймати рішення.

Десятки листів, які очікують відповіді, плутанина в документах, щоденні запізнення на роботу і навіть безлад у домі - все це може бути результатом невміння швидко приймати елементарні рішення . Нерішучість буквально «з'їдає» ваші ресурси - час, сили, нервові клітини, в той час як навик миттєвого вибору оптимального алгоритму дій сприяє підвищенню продуктивності у всіх життєвих сферах і допомагає уникнути стресів.
Інструкція
1
Визначте важливість стоїть перед вами завдання. Запитайте себе, чи впливає прийняте вами рішення на вашу кар'єру або подальше життя? Якщо ні, то чи варто через це так хвилюватися? Часом усвідомлення незначності питання, допомагає зосередитися на ньому і швидше знайти відповідний відповідь.
2
Оберіть критерії для прийняття рішення . Коли ви спізнюєтеся на роботу, важливо чи безпечно «ловити» машину в цій місцевості, чи є у вас гроші, щоб оплатити дорогу, чи дійсно ви виграєте необхідне вам час, критично чи ваше запізнення і абсолютно не має значення, якої марки буде автомобіль, на якому ви поїдете.
3
Відмовтеся від детального прогнозування ситуації, визнайте, що всіх факторів вам не передбачити і так, можливо, ваше рішення не буде ідеальним, але воно буде прийнято виходячи з тих критеріїв, якими ви зараз маєте. Ніхто не в силах передбачити майбутнє, так чи варто старатися і кожен раз опинятися в старій казці про «Розумну Ельзу»?
4
Довіртеся своїм інстинктам. Швидке прийняття рішень в стресових ситуаціях називають «реактивним», тому що в цьому випадку рішення не стільки результат розумових зусиль, скільки реакція на подразник. Такі рішення людина приймає на основі свого попереднього досвіду, керуючись наявними даними. За результатами опитувань, люди, що потрапили в кризові ситуації, через якийсь час, рідко задоволені прийнятими рішення ми, навіть не дивлячись на те, що вони були не тільки правильними, але і єдино можливими. Пам'ятайте - ідеальних виходів не буває, але той «хто бажає і не діє, плодить чуму».
5
Будьте впевнені в собі. Часом прийняти рішення вам заважає страх зробити помилку, виставити себе на посміховисько, здатися некомпетентним, але якщо ви раз за разом не в змозі оперативно відреагувати на запит ззовні, то ви швидше опинитеся незрозумілим. «Не помиляється той, хто нічого не робить» - хто не знає цю прислів'я? Раз за разом відкладаючи вирішення ви не заробите собі надійну репутацію, а навпаки зарекомендуєте людиною ненадійним, тугодумом.
6
Визуализируйте результати свого рішення . Навчіться малювати подумки картину того, що станеться після того, як ви поступите певним чином. Виберіть те рішення, чиї наслідки представляються вам оптимальними.
Як часто в житті повторюється ситуація, що вам потрібно зробити вибір. І це вас несе між двома варіантами, вони обидва здаються вам досить привабливими, але якщо подивитися на них з іншого боку, вся привабливість відразу зникає. І ви ніяк не можете визначитися, що ж вам вибрати. Зупиніться. Перестаньте метатися і спробуйте зрозуміти, чого ж ви хочете насправді.
Інструкція
1
Згадайте свою мету. Уявіть її максимально точно, у всіх подробицях. Для вірності, візьміть аркуш паперу і напишіть, до чого ви найбільше прагнете.
2
Як тільки ви чітко сформулюєте мету, почніть аналізувати варіанти рішення , з яких вам потрібно вибирати. Простіше кажучи, виберіть із запропонованих вам варіантів той, який веде до вашої мети. Решта відкиньте.
3
Будьте готові до того, що у вас поки немає рішення , яке веде до наміченої мети. Проявіть характер і відмовтеся від усіх варіантів, які відводять вас убік. Наприклад, ви твердо вирішили знайти роботу, пов'язану з вашим улюбленою справою. Наприклад, ви мрієте співати.
4
Викладати спів ви не хочете, співати в шинку, де збирається не найпривабливіша публіка, вам теж нецікаво. Відмовтеся від обох варіантів. Спробуйте влаштуватися бек-вокалістом в яку-небудь групу. Співайте безкорисливо, для свого задоволення, пізніше обов'язково з'явиться можливість зарабативать.Умейте чекати.
5
Запитайте поради людини, якій ви довіряєте. Спочатку опишіть свою ситуацію цілком, щоб людина уявив, як ви себе почуваєте і до чого рухаєтеся на даному етапі свого життя. Розкажіть про вибір, який вам потрібно зробити. Проаналізуйте всі варіанти рішень з погляду плюсів і мінусів, які в них є. Міркуючи так, слухаючи поради одного, ви швидко зрозумієте, чого ж насправді хочете, і зробите правильний вибір.
6
Надайте вибір долі. Якщо варіанти рішень близькі вам обидва, і ви просто не можете зупинитися на одному з них, киньте жереб. Надайте долю зробити вибір. До речі, є думка, що як би людина старанно не вибирав, він все одно вибере свою долю, навіть якщо йому здається, що у нього вийшло її обдурити.
7
Аналізуйте свій попередній досвід. Чи робили ви неправильний вибір до цього? До чого це призводило? Спробуйте в цей раз прийняти протилежне рішення, нехай воно буде ризикованим і новим для вас, не бійтеся експериментувати.
Зверніть увагу
Ніколи ні в яких питаннях не кидайтеся на перший-ліпший варіант. Чекайте свого шансу, він обов'язково настане.
Корисна порада
Ніколи не бійтеся приймати рішення. Приймати рішення - значить брати долю в свої руки. Проявляти самостійність дуже приємно. Спробуйте.