Коли садити розсаду.

Дачники ще в лютому починають займатися розсадою овочів і квітів, щоб теплою весною бути на своїх ділянках у всеозброєнні. Знаючи час, за який розсада досягає своєї зрілості, можна розрахувати терміни її посіву. Має значення і наявність теплиці у садівника, адже висадка у відкритий грунт проводиться значно пізніше, ніж в захищений.
Інструкція
1
В теплицю розсаду завозять приблизно до 10-20 травня, а на відкриті грядки висаджують не раніше 10 червня, так як і на початку літа можливі заморозки на ґрунті.
2
Розраховуйте, що сходи з'являться після вашого посіву через 3-15 днів. Ще необхідно врахувати вік розсади, якого вона повинна досягти перед висадкою на постійне місце. 2-3 дні потрібно рослині, щоб прижитися.
3
Ось приклад такого розрахунку: сіянець селери висаджують на грядку близько 25 травня. Відніміть від цієї дати оптимальний вік рослини, він становить 70-80 днів, зменшіть ще 15 днів, які підуть на всход, і ще кілька днів на адаптацію. Виходить, що потрібно від 25 травня відняти близько 95 днів. Виходить сіяти розсаду селери потрібно після 25 лютого.
4
Якщо вам потрібно отримати перший урожай до певного терміну, враховуйте тривалість вегетації рослини від висадки до появи плодів. Це час вказується на упаковці з насінням.
5
Термін вегетації ранніх томатів становить приблизно 100 днів. Вдалий вік розсади для переміщення на постійне місце - 45-50 діб. Сходять паростки за 7-8 днів. Висаджують розсаду помідорів в теплицю близько 1 червня. Виходить, щоб отримати урожай томатів для свіжого салату до 20 липня, потрібно сіяти насіння за 100 днів до цього дня плюс тиждень на сходи і кілька днів на адаптацію. Виходить дата - 1-8 квітня.
6
Огірки, кабачки, гарбуз, дині, кавуни більш скоростиглі культури, але гірше переносять пересадку в грунт. Починайте вирощувати їх в окремих торф'яних горщиках. Це дуже світлолюбні рослини, тому немає сенсу сіяти їх раніше, ніж 10-20 квітня.
7
Якщо у вас є обігріваються теплиці, висівайте томати, баклажани і перці в лютому або на початку березня. Тоді ви почнете пересаджувати рослини в кінці квітня або на початку травня. Не потрібно поспішати, нічого хорошого в переросла розсаді немає.
8
Щоб вам було легше орієнтуватися в строках, далі наводяться дати висадки найбільш популярних на дачних ділянках рослин: Селера. Грунт - 25 травня. Зростання розсади - 70-80 днів. Всход - 15 днів. Посів насіння - після 25 февраля.Сладкій перець. Грунт - 5 червня. Зростання розсади - 70 днів. Всход - 12-14 днів. Посів насіння - після 10 марта.Капуста рання білокачанна. Грунт - після 20 травня. Зростання розсади - 50 днів. Всход - 5 днів. Посів насіння - 15 марта.Баклажан. Грунт - 5 червня. Зростання розсади - 50 днів. Всход - 12 днів. Посів насіння - 1 апреля.Томат. Зростання розсади - 45-50 днів. Всход - 7-8 днів. Посів насіння - 1-8 апреля.Огурец. Грунт - після 25 травня. Зростання розсади - 25-27 днів. Всход - 3 дні. Посів насіння - не раніше 25 апреля.Салат кочанний. Грунт - 10 червня. Зростання розсади - до 40 днів. Всход - 4 дні. Посів насіння - після 25 апреля.Капуста середньостигла. Грунт - після ранньої капусти. Зростання розсади - до 40 днів. Посів насіння - кінець апреля.Тиква, патисон, кабачок. Грунт - 10 червня. Зростання розсади - 25-27 днів. Всход - 4 дні. Посів насіння - після 10 травня.