Як брати інтерв'ю, і все про нього.

Згідно Великої Радянської Енциклопедії, інтерв'ю (від англійського interview - ділова зустріч, співбесіду) - це один з інформаційних та (або) публіцистичних жанрів, який представляє собою бесіду інтерв'ю єра з одним або декількома респондентами на суспільно значимі і цікаві теми. При цьому респонденти в інтерв'ю можуть як розповідати про себе, так і коментувати будь-які події, що відбулися. Для проведення інтерв'ю потрібно як мінімум дві людини, один з яких буде задавати питання, а другий - відповідати на них.
Інструкція
1
Перш, ніж взяти у кого-небудь інтерв'ю , підготуйтеся до нього. Постарайтеся зібрати якомога більше інформації у того респондента, з яким ви будете спілкуватися. Якщо це відома людина, почитайте про нього в газетах та інтернеті. Якщо інтерв'ю іруемий - звичайний громадянин, але у вас є можливість поговорити з його родиною, начальством, колегами, розпитайте їх про нього. Все це робиться, щоб визначити коло тем, на які ви зможете розмовляти, і не задати ненароком нетактовних питань. наприклад, якщо ваш респондент недавно пережив смерть близької людини, не варто в інтерв'ю зачіпати цю тему, якщо мова піде, скажімо, про його роботу, а не про особисте життя.
2
Напишіть зразкові питання, які ви збираєтеся задати респонденту. Намагайтеся формулювати їх так, щоб вони надихали співрозмовника на розгорнуті відповіді, а не на короткий "так-ні-не знаю". Питання повинні бути збудовані логічно, так, щоб головна тема інтерв'ю розкривалася з кожною фразою все більше. При цьому інтерв'ю ер повинен говорити по можливості коротко і зрозуміло, що не намагатися виглядати розумнішими свого співрозмовника. Слідкуйте, щоб питання не виходили занадто довгими і незрозумілими, щоб їх можна було легко вимовити й не було потрібно повторювати двічі.
3
Перед початком інтерв'ю стисло обрисуйте співрозмовнику головну мету вашого з ним розмови. Якщо інтерв'ю інформаційне, почніть з того приводу, через який ви і ведете бесіду. Якщо мова піде про саму людину, який дає інтерв'ю , для початку попросіть його трохи розповісти про себе. задавайте додаткові питання, виходячи з розповіді, не бійтеся уточнювати і перепитувати, особливо коли мова піде про дати та людях. Буває так, що захоплений власною розповіддю інтерв'ю іруемий починає відходити від теми, заглиблюючись у спогади. В цьому випадку коректно поверніть розмову в потрібне вам русло словами: "Це дуже цікаво, але докладніше хотілося б дізнатися ось про що ..."
Зверніть увагу
Професійні інтерв'юери знають про "ефект вимкненого диктофона". Полягає він у тому, що після закінчення інтерв'ю. респондент розслабляється і починає говорити ще щось, згадує якісь подробиці і деталі. Пам'ятайте про це і не втрачайте можливості продовжити бесіду.
Корисна порада
Якщо ваш респондент замкнутий, на всі питання відповідає односкладово, спробуйте в розмові знайти теми, які будуть йому цікаві. Поговоріть про щось відверненому, нехай співрозмовник розслабиться, розмірковуючи про погоду за вікном або розповідаючи про улюбленій собаці. Коли ви побачите, що людина розговорився, повертайтеся до головної теми інтерв'ю.