Що таке календар городника.

Календар городника обов'язково потрібен людині, яка займається вирощуванням власних овочів і зелені. Турбот і клопоту буває так багато, що не мудро забути щось важливе. Тому складіть свій календар, куди планомірно по місяцях, тижнях і днях запишіть всі роботи, які необхідно виконати на своїй ділянці.
Інструкція
1
На початку січня можна зайнятися грунтом, яку ви привезли для того, щоб садити в неї розсаду. Підготуйте ємності для посіву насіння: ящички, торф'яні горщики та пластмасові стаканчики. Приготуйте обприскувач. Проведіть ревізію наявних насіння, розсортуйте їх і подивіться, що потрібно підкупити. В останню тиждень січня висівайте огірки, щоб виростити урожай на підвіконні, використовуйте насіння самозапильних гібридних сортів.
2
1-20 лютого готуйте насіння для розсади кореневої селери. Продовжуйте сіяти огірки для городу на підвіконні, висаджуйте цибуля-ріпку для зеленого пера в ящички. 10-28 лютого можна сіяти перці і баклажани на розсаду. Томати готуйте середньорослі і високорослі для подальшої висадки в теплиці. З 20 лютого посійте петрушку, базилік, селера на зелень.
3
В березні підгодовуйте розсаду томатів, перців, баклажанів. 1-10 березня висівайте на розсаду цибулю-порей і цибулю-чорнушки. Продовжуйте сіяти культури для теплиць. Близько 20 березня готуйте на розсаду у відкритий грунт низькорослі помідори. 15-20 березня - брюссельську капусту, 20-25 березня - ранню білокачанну, 25-31 березня - середні сорти білокачанної капусти, кольрабі, брокколі, краснокочанную капусту.
4
1-15 квітня висівайте для розсади теплолюбні культури: мелісу лимонну, базилік, майоран, естрагон та інші. З 10 квітня проведіть яровизацию наявного картоплі для посадки. 10-15 квітня готуйте насіння огірків, кабачків, патисонів, гарбуза для розсади в теплицях. Використовуйте самозапильних сорти. 15-20 квітня - огірки для грунту. 15-30 числа виробляєте перший посів редису в грунт під плівку. 20-30 квітня сійте розсаду кавунів і динь. В цей же час саджайте петрушку, селеру, щавель, кріп у відкритий грунт. Тоді ж - ранню моркву. 25-30 квітня сійте боби і горох. Підготуйте теплиці під томати та огірки.
5
З початку травня готуйте грядки на ділянці. 1-5 травня саджайте ярий часник і цибулю-сіянку, 1-10 - редьку і ріпу. 1-15 числа висаджуйте в теплиці на постійне місце високорослі томати лютневого посіву. Тоді ж йде посадка на грядки розсади ранньої капусти. 5-20 травня ще раз посійте редис, щоб постійно був молоденький овоч для салатів. 10-15 травня саджайте в теплицю розсаду огірків, яку ви висували в квітні. В цей же час у відкритий грунт висаджуйте низькорослі томати березневого посіву, прикрийте їх плівкою. 10-20 травня на грядки переселяються кабачки, патисони, гарбуз, цукіні. Висівайте моркву і буряк, призначені для зберігання. 10-15 травня йде посадка картоплі. 25-31 числа висаджуйте розсаду динь і кавунів в теплиці.
6
У перших числах червня продовжуйте займатися посадкою огірків, капусти і томатів у відкритий грунт. Не забувайте про свіжої зелені. 5-15 червня висаджуйте перці і баклажани у відкритий грунт. 15-20 червня - це останні дні для висівання огірків на грядки. На початку червня ще можливі заморозки до - 5 градусів, тому рослини потрібно закривати ковпаками з газет. Над грядками поставте дуги і натягніть плівку.
7
В липні сійте редьку для зберігання взимку. 1-10 числа можна повторно посадити кріп. 20-30 липня прибирайте озиму цибулю-сіянку і часник. Прийшла пора збирати урожай огірків, зелені, редиски, моркви, ріпи, ранніх томатів і капусти, інших овочів. Не забувайте доглядати за своїми посадками, здійснюйте полив, підгодівлю, формування рослин. Почалася робота по консервації овочів.
8
З початку серпня огірки, томати, перці та інші теплолюбні культури прикрийте плівкою, щоб вони плодоносили довше. 1-5 числа проведіть профілактичну боротьбу з фітофторою. 1-10 серпня прибирайте озимий часник, який посадили в минулому році. Тоді ж можна повторно посадити кріп і редис. 10-20 йде збирання цибулі-ріпки. Весь серпень зрізайте і сушіть зелень: петрушку, кріп, селера, мелісу, чабер, базилік, майоран. Закінчуйте збирати ранню капусту.
9
Вересень - місяць збирання картоплі, брокколі, цвітної капусти та всіх інших, що залишилися овочів. Наприкінці вересня для городу на підвіконні викопайте з рідним грудкою землі петрушку, селеру, базилік, мелісу і пересадите в ящички. Консервуйте овочі.
10
В жовтні триває збирання овочів. Приводьте грядки в порядок. Зробіть дезінфекцію теплиць. До 20 жовтня потрібно прибрати капусту на зимове зберігання. 1-15 числа саджайте озимий часник. 15-25 жовтня - цибуля-севок під зиму.
11
В листопаді готуйте грядки для озимого посіву овочів. А 25 числа вже можна починати сіяти моркву, петрушку, буряк, кріп, цибулю-чорнушки. Сухі насіння укладаються в промерзлі борозенки. Займіться домашнім городом, посадіть цибулю на зелене перо. Очистіть і приберіть весь городній інвентар.
12
Грудень - місяць аналізу минулого сезону і розбору насіння. Складіть свій календар городника з урахуванням всіх тих робіт, які ви намічаєте зробити.