Як швидко зняти стрес.

Стрес - часто зустрічається в повсякденному житті явище. Незначні стреси неминучі і досить нешкідливі. Вони є невід'ємною частиною нашого існування, необхідно тільки вміти розрізняти допустиму величину стресу і правильно реагувати на нього. Розрізняють два протилежні види стресу - позитивний, наприклад, отримання несподіваного спадщини, і негативний, припустимо, рознос начальника. Кожна з цих ситуацій може викликати душевний дискомфорт.
Вам знадобиться
  • - протівострессовое дихання;
  • - миттєва релаксація;
  • - зосередження на оточуючих дрібницях;
  • - прогулянка і фізична зарядка;
  • - фізична робота;
  • - музика та спілкування.
Інструкція
1
Якщо ви опинилися у стресовій ситуації несподівано, як то - вилаяв начальник чи образив хтось із улюблених родичів - починається гострий стрес. В першу чергу слід зібрати всю свою волю в кулак і скомандувати собі: «Стоп!». Це загальмує розвиток гострого стресу. Допоможуть вийти з такого стану наступні заходи.
2
протівострессовое дихання, під час якого слід уявляти, як з кожним вдихом і видихом відбувається звільнення від стресу. Виконайте глибокий вдих через ніс і затримайте дихання на піку вдиху. Потім повільно видихніть.
3
Миттєва релаксація. Розслабивши куточки рота, зволожите язиком губи. Розслабивши плечі, спробуйте зосередитися на вираженні свого обличчя. Не варто доставляти задоволення своїм ворогам, який спостерігають за вами в цей момент.
4
Озирніться навколо себе, звернувши увагу на найдрібніші деталі навколишнього інтер'єру. Повільно проговорите про себе назви всіх предметів, що знаходяться поруч у певній послідовності. Наприклад, «зелені шпалери з ромбами синього кольору, штори коричневі з китицями» і т.д. Зосередження на окремих предметах відволікає від внутрішнього стресового стану.
5
Якщо є можливість, залишіть приміщення, в якому виник стрес. Кращий варіант - вийти на вулицю і пройти 2-3 км в середньому темпі або хоча б зробити наступну вправу. Поставте ноги на ширині плечей, нахилившись вперед, розслабтеся. Руки, плечі, голова вільно звисають вниз, дихання спокійно. Зафіксуйте це положення на 1-2 хвилини, потім повільно підніміть голову.
6
Після стресу необхідно зайняти себе фізичною роботою - пранням, прибиранням, прасуванням, копкою. Будь-яке фізичне напруження сприяє зменшенню викиду адреналіну. Соціологічними дослідженнями встановлено, що практично у всіх просунутих компаніях є кабінет психологічного розвантаження, в якому кожен працівник може не тільки помедитувати, спостерігаючи за рибками і водяними потоками, але і надіти боксерські рукавички і відлупцювати не просто «грушу», наповнену піском, а торс манекена , що представляє вищестояще управлінське обличчя. Медичні дослідження підтверджують високу ефективність даного методу миттєвого зняття стресу.
7
Улюблена музика, бесіда з подругою або з будь-якою людиною, який просто вислухає вас, зіграє роль відволікаючого чинника, що витісняє зі свідомості внутрішній діалог, насичений негативними емоціями.
Зверніть увагу
Своєчасний відпочинок і правильна організація праці, регулярна фізична активність, раціональне харчування, з високим вмістом вітамінів і антиоксидантів, доброзичливі відносини в родині і з друзями є факторами, значно підвищують стресостійкість організму.