Як в Excel перевернути стовпець. Як перевернути рядок с.

У табличному редакторі Microsoft Office Excel для зміни порядку проходження рядків в колонці призначена операція сортування даних. Вона визначає черговість розміщення значень в стовпці, порівнюючи їх між собою. Однак іноді буває необхідно поміняти порядок проходження рядків на зворотний, незалежно від значень в осередках. Один зі способів зробити це - скористатися вбудованими функціями Excel.
Вам знадобиться
  • Табличний редактор Microsoft Office Excel 2007 або 2010.
Інструкція
1
Вам доведеться вручну вписувати в формулу адреси першої та останньої комірок редагованої колонки. Якщо таблиця досить велика і не вміщається в один екран, скористайтеся прокруткою і запам'ятайте або запишіть номера рядків першої та останньої комірок що перевертається області.
2
Виберіть на аркуші вільну колонку для допоміжного стовпця - його висота буде збігатися з висотою оригінальної колонки. Встановіть курсор введення в першу комірку цього стовпця. Перейдіть на вкладку «Формули» в меню табличного редактора і в групі команд «Бібліотека функцій» розкрийте список, що випадає «Посилання та масиви». У списку функцій виберіть рядок «зміщений».
3
В першому полі - «Посилання» - відкрився діалогу наберіть адресу останньої клітинки що перевертається колонки. Перед позначенням стовпця і колонки в цій адресі поставте знаки долара. Наприклад, якщо колонка закінчується в комірці F63, запис має виглядати так: $ F $ 63.
4
Всю формулу в наступному полі - «Смещ_по_строкам» - доведеться набрати вручну. Спочатку скопіюйте тут і вставте в форму Excel такий набір функцій і операцій: (СТРОКА () - СТРОКА ()) * - 1. Потім всередину дужок другої функції СТРОКА () впишіть адресу першого осередку що перевертається колонки, як і в попередньому кроці розділяючи букви і цифри символом долара. Наприклад, якщо адреса першого осередку F25, вся ця рядок повинен виглядати так: (СТРОКА () - СТРОКА ($ F $ 25)) * - 1.
5
В наступне поле форми - «Смещ_по_столбцам» - поставте нуль, а решта поля залиште порожніми. Натисніть OK, і в осередку з формулою відобразиться вміст останнього рядка перевертали шпальти.
6
Розповсюдьте цю формулу по колонці на висоту перевертали шпальти - перетягніть мишкою чорну крапку в правому нижньому куті комірки вниз до потрібної рядка. В результаті вся допоміжна колонка в зворотному порядку заповниться значеннями вихідної.
7
Виділіть і скопіюйте цей вертикальний діапазон комірок. Потім клікніть правою кнопкою миші по першій клітинці вихідної колонки і в контекстному меню виберіть пункт «Значення» в розділі «Параметри вставки». На цьому операція буде завершена, і допоміжну колонку з формулами можна буде видалити.