Як в домашніх умови зробити штамп. Як зробити штамп в домашніх умовах.

Штампи значно розширюють художні можливості. З їх допомогою можна доповнити колаж або листівку, створити абстрактну композицію на папері і тканини, на дереві і кераміці. Штамп з необхідним зображенням можна зробити в домашніх умовах .
Вам знадобиться
  • - пластилін;
  • - килимок для мишки;
  • - дерев'яний кубик/пробка;
  • - ластик;
  • - овочі ;
  • - ніж.
Інструкція
1
Для виготовлення найпростішого штампа вам знадобиться пластилін. Скачайте з нього «ковбаски», з них викладіть потрібну напис чи малюнок, зверху злегка притисніть саморобку картоном, щоб поверхня штампа була рівною. Поставте пластилін в холодильник на 15-30 хвилин. Коли він замерзне, штампом можна буде користуватися. За таким же принципом можна виготовити штамп з полімерної глини - він вийде більш довговічним.
2
Лаконічні візерунки і простий шрифт можна зробити з шматка старого лінолеуму або з килимка для мишки. Виріжте з матеріалу потрібний символ і приклейте його на кубик від дитячого конструктора. Маленький штамп можна наклеїти на пробку від вина. Попередньо шар пробки потрібно зрізати, щоб вона була ідеально рівною, інакше зображення буде пропечатували нерівномірно.
3
Відмінним матеріалом для саморобних штампів можна назвати ластик. Бажано використовувати м'який, на такому зручніше буде вирізати складне зображення. Спочатку зробіть на поверхні ластику начерк за допомогою олівця або ручки. Потім зріжте шар Стерки за межами контуру малюнка. Друкуюча поверхня повинна виступати над рештою приблизно на 5 мм. Для вирізання використовуйте канцелярський ніж і ніж для художніх робіт з вузьким лезом. Щоб зображення вийшло акуратним, працюйте не поспішаючи, зрізуючи ластик маленькими шматочками.
4
Зовсім не обов'язково придумувати малюнки для штампів самостійно. Можна скористатися тим, що вже створено природою. Відмінні штампи виходять з половинок овочів і фруктів. Розріжте навпіл білокачанну і брюссельську капусту, зробіть половинки брокколі та цибулі, редиски та груші. Занурте ці імпровізовані штампи в фарбу і зробіть відбиток. У вас вийде незвичайний абстрактний візерунок. За допомогою таких штампів можна створювати малюнки не лише на папері, а й на тканині.
Імітація відбитка штампа - досить поширений прийом в оформленні графіки. Він досить простий у виконанні і не вимагає спеціальних умінь. Звичайно, можна скопіювати зображення штампа, але набагато цікавіше зробити імітацію відбитка в графічному редакторі.
Вам знадобиться
  • Графічний редактор Photoshop
Інструкція
1
Створіть в Photoshop новий документ розміром 1000 на 1000 пікселів, здатністю 72 dpi. Скористайтеся для цього поєднанням клавіш Ctrl + N. У вікні, введіть потрібні параметри і натисніть кнопку OK.
2
Намалюйте ескіз штампу. Для цього в палітрі Tools («Інструменти»), яка знаходиться в лівій частині вікна програми, виберіть інструмент Horizontal Type Tool («Горизонтальний текст»). Виберіть шрифт, розмір шрифту і колір. Це можна зробити в панелі, яка знаходиться у верхній частині вікна програми під головним меню. Вибирайте такий шрифт, який природно виглядав би на штампі. Для документа розміром 1000 на 1000 пікселів можна використовувати шрифт розміром 36 пунктів. Колір шрифту на даному етапі особливого значення не має, головне, щоб він не збігався з кольором фона.Щелкнув лівої кнопкою миші по фону створеного документа, напишіть слово «штамп» або будь який інший, яке має бути на штампе.Щелкніте правою кнопкою миші по текстовому шару і в контекстному меню виберіть пункт Rasterize Type («Растріровать шрифт»). Виберіть інструмент Rectangular Marquee Tool («Прямокутне виділення»), клацніть лівою кнопкою миші по верхньому лівому куті майбутнього штампа і, затиснувши ліву кнопку миші, включите в виділення весь написаний текст. В панелі під головним меню натисніть на кнопку Subtract from Selection («Виключити з виділення»). Усередині існуючого виділення створіть ще одне прямокутне виділення меншого размера.Создайте новий шар. Для цього в палітрі Layers («Шари») клацніть по кнопці Create a new layer («Створити новий шар»), яка знаходиться в нижній частині палітри.Виберіте інструмент Paint Bucket Tool («Заливка»). Клацнувши лівою кнопкою миші по області документа між двома пунктирними лініями, які позначають виділення, залийте вийшла прямокутну кордон штампа кольором переднього плана.Щелкніте правою кнопкою миші по верхньому шару з рамкою і виберіть в контекстному меню пункт Merge Down. Приберіть виділення за допомогою поєднання клавіш Ctrl + D. Поверніть вийшов малюнок за допомогою команди Rotate меню Edit. Ескіз штампа готовий.
3
Створіть окремий канал з виділенням. Для цього в меню Selection («Виділення») виберіть команду Load Selection. Натисніть кнопку OK. В меню Selection виберіть команду Save Selection, в поле Name введіть ім'я каналу, наприклад, «штамп». Натисніть кнопку OK.
4
Відредагуйте канал зі збереженим виділенням. Для цього клацніть лівою кнопкою миші по вкладці Channels («Канали»). За умовчанням вона знаходиться поряд з палітрою Layers. Клацніть лівою кнопкою миші по каналу зі збереженим виділенням. Натисніть клавіші Ctrl + D.Пріменіте до відкритого зображення фільтр Gaussian Blur з меню Filters. Встановіть величину параметра на 2 пікселя і натисніть кнопку OK.Обработайте зображення за допомогою фільтра Halftone Pattern, поставивши в настройках фільтра значення 1. Цей фільтр викликається через меню Filter, пункт Sketch.Обработайте результат фільтром Stamp із значенням параметра Light/Dark Balance в межах 15 - 20, а Smoothness - 3. Фільтр Stamp знаходиться в тому ж пункті Sketch.Еще раз застосуєте фільтр Gaussian Blur, виставивши його величину на 1,5.
5
Раскрасьте вийшов штамп. Для цього перейдіть у вкладку Layers, клацнувши по ній лівою кнопкою миші, і створіть новий шар. Завантажте відредаговане виділення командою Load Selection з меню Selection. В пункті Channel виберіть назву каналу, в який зберегли виделеніе.Цветом переднього плану виберіть щось, схоже на колір чорнила. Клацніть по верхньому з кольорових квадратів в нижній частині палітри "Інструменти" і виберіть потрібний колір в палітрі, що. Клацніть по кнопці OK.Скройте шар з ескізом штампа. Для цього клацніть по піктограмі у вигляді ока в палітрі «Шари» .В палітрі «Інструменти» виберіть інструмент Brush Tool («Кисть»). В панелі налаштувань кисті під головним меню клацніть по кнопці Airbrush і виставите параметр Flow на 18%. У лівій частині панелі налаштувань інструменту «Кисть» налаштуйте величину параметра Master Diameter і Hardness рівну, відповідно, 62 пикселям і 0.Закрасьте виділення широкими штрихами за допомогою налаштованої кисті. Колір буде з'являтися тільки всередині виділення.
6
Скасуйте виділення за допомогою поєднання клавіш Ctrl + D. Збережіть отриманий штамп за допомогою команди Save меню File.
Корисна порада
За умовчанням новий файл в Photoshop зберігається в форматі PSD. Це внутрішній формат графічного редактора, який не підтримують програми для перегляду зображень. Збережіть малюнок зі штампом у форматі JPG або PNG.