Як валяти намисто. валяне шерсть Як зробити.

Намиста , зроблені з різнобарвною вовни, стали популярні настільки, що їх не тільки роблять вручну, але і виробляють у промислових масштабах. Але навіть в таких умовах речі, створені своїми руками, зберегли свою цінність. Адже освоївши технологію валяння, ви можете робити прикраси, дизайн яких унікальний.
Вам знадобиться
  • - шерсть;
  • - поролон;
  • - голка для валяння;
  • - вода;
  • - мало;
  • - шнур;
  • - циганська голка.
Інструкція
1
Вовна для валяння розділіть на окремі пасма і расслоиться руками на тонкі волокна, потім розірвіть на більш дрібні шматочки. Це потрібно для того, щоб шерсть звалюють більш рівномірно.
2
Сформуйте з вовни кульку. Він повинен бути приблизно на третину більше, ніж розмір готової намистини. Покатайте кульку між долонями і покладіть на поролонову губку або щітку для валяння. Кінець верхньої пасма повинен виявитися зверху.
3
Спеціальною голкою для валяння кілька разів обережно проткніть намистину на рівні хвостика пасма. Зазвичай достатньо 5-7 уколів, щоб зафіксувати матеріал - кулька вже не буде розмотуватися.
4
Можна продовжувати звалюють намистину таким же способом - рівномірно покриваючи поверхню кульки уколами до тих пір, поки він не стане щільним і не досягне потрібного розміру. Якщо ви хочете прискорити процес, завершіть роботу в техніці мокрого валяння. Для цього підготуйте ємність з дуже теплою водою і мило.
5
Опустіть заготовку намистини на поверхню води і покатайте по ній. В результаті повинен намочити тільки верхній шар вовни. Намильте руки і катайте намистину між пальцями. Звалюють матеріал потрібно до тих пір, поки шерсть не стане однорідною - вона перестане відшаровуватися, якщо намистину вщипнути.
6
Намочіть кулька сильніше, так, щоб він повністю просочився водою. Продовжуйте катати його між долонями, поступово підсилюючи натиск і не забуваючи намалювати.
7
Готову намистину промийте під проточною водою. Не бійтеся її віджимати, щоб видалити всю мильну піну. Якщо виріб злегка деформується, надайте йому правильну форму мокрими пальцями.
8
Великі вади можна буде виправити, коли намистина висохне. Додайте маленькі шматочки вовни на западини на поверхні і пріваляйте голкою.
9
Щоб зробити різнокольорову намистину, змішайте шерсть різних відтінків на найпершому етапі, при згортанні пасом. Щоб додати колір на майже готову однотонну намистину, обмотайте її кольоровий вовняною ниткою і продовжуйте звалюють.
10
Готові намистини нанижіть на шнур або стрічку, використовуючи циганську голку і наперсток.