Як взяти банківську гарантію.

При укладенні державних, муніципальних і великих комерційних контрактів в якості підтвердження серйозності намірів співробітництва часто потрібно банківська гарантія. Як правило, вона входить в перелік кредитних продуктів, пропонованих банком, і оформляється за тими ж правилами, що і кредит.
Вам знадобиться
  • - заяву на надання гарантії;
  • - анкета позичальника за формою банку;
  • - юридичні документи підприємства;
  • - бухгалтерська звітність на 5 останніх звітних дат , розшифровки до неї;
  • - контракт;
  • -проект гарантії;
  • - забезпечення.
Інструкція
1
Спочатку порівняйте умови різних банків: види наданих гарантій, розмір комісії за їх видачу, терміни, понижуючий коефіцієнт для суми забезпечення і т.д. Виберіть банк, що задовольняє вашим вимогам, і відкрийте в ньому розрахунковий рахунок.
2
Можна також звернутися в кредитну організацію, яка здійснює розрахунково-касове обслуговування вашого підприємства. Крім того, якщо ви вже кредитовались в цьому банку і своєчасно виконували зобов'язання, то можете розраховувати на більш вигідні умови видачі гарантії.
3
Підготуйте і передайте в банк комплект документів для розгляду питання про видачу гарантії на кредитному комітеті: - заяву на надання гарантії на фірмовому бланку в довільній формі із зазначенням суми, виду, терміну і забезпечення гарантії; - анкету позичальника за формою банку ; - юридичні документи: статут, установчий договір або рішення учасників про створення підприємства, свідоцтво про реєстрацію підприємства, про присвоєння ІПН, документи про призначення директора та головного бухгалтера; - бухгалтерську звітність на 5 останніх звітних дат, розшифровки до неї; - контракт, в забезпечення якого запитується гарантія; - проект гарантії, запропонований кредитором (замовником, постачальником); - плановане забезпечення залежно від виду: перелік майна, що пропонується в заставу, юридичні та фінансові документи поручителя.
4
Якщо в якості забезпечення банківської гарантії виступає застава товарів в обороті або основних засобів, надайте співробітникам відповідної служби банку можливість оцінити пропоноване майно в натурі та документально. Підготуйте документи, що підтверджують право власності: договори купівлі-продажу, рахунки-фактури, товарні накладні, інвойси, приймально-здавальні акти, паспорта, прибуткові ордери і т.д.
5
Укладіть з банком договори про видачу гарантії, а також її забезпеченні і сплатите обумовлену комісію, після чого ви отримаєте оформлений належним чином та підписаний бланк банківської гарантії, який можна направити запитувачу її кредитору.