Як вклеїти заднє скло.

Дуже часто через серйозних ушкоджень на задньому склі у автомобілістів з'являється необхідність замінити його на нове шляхом вклеювання. Це досить складна і відповідальна процедура, з якої, на жаль, може впоратися не кожен новачок. Однак не варто засмучуватися, адже при бажанні можна освоїти цей процес, і в майбутньому заміна стекол в автомобілі вже не викличе у вас будь-яких труднощів.
Вам знадобиться
  • - мідна струна з опліткою;
  • - шило;
  • - рукавички;
  • - спеціальний воскової олівець;
  • - грунт ;
  • - герметик;
  • - шприц для нанесення герметика;
  • - вакуумні присоски;
  • - м'яка тканина, змочена в спирті
Інструкція
1
Демонтуйте пошкоджене скло з автомобіля. Попросіть кого-небудь вам допомогти, так як зробити це самостійно ви не зможете. Зніміть спинку і подушку заднього сидіння, оббивку задніх стійок і полки. Від'єднайте контактні дроти від обігрівача і антени. Зніміть молдинг, якщо це буде скрутно, просто зріжте його ножем.
2
Візьміть мідну струну в оплетке, вона знадобиться для обрізання клейового шару, на який кріпиться скло. Акуратно за допомогою шила зробіть невеликий отвір в одній з кутових частин посадки скла. Запустіть струну і, надівши рукавички, починайте по черзі тягнути її з помічником, як би розрізаючи клейовий шар. Очистіть отвір від забруднень. Після цього приступайте до вклеювання нового заднього скла.
3
Встановіть нижні розпірки і кліпси нижнього молдинга. Відцентруйте скло і, використовуючи спеціальний воскової олівець, зробіть невеликі помітки в чотирьох місцях на кузові і склі. По периметру скла тонким шаром шириною 25-30 мм рівномірно нанесіть грунт, стежачи за тим, щоб на цю ділянку не потрапила пил, вода і абразивні матеріали. Дайте грунту підсохнути протягом 15 хвилин.
4
На внутрішню поверхню скла на краю наклейте спеціальну гумову перемичку, на яку при установці буде наноситися герметик. По краях скла встановіть молдинг. На що залишився по краях кузова шар герметика нанесіть грунт. Через 10 хвилин приступайте до установки скла. Для цього заповніть спеціальний шприц герметиком, так, щоб не утворилося повітряних пробок. Після цього нанесіть герметик по всьому краю скла рівномірним шаром.
5
Прикріпіть до скла вакуумні присоски і акуратно опустіть його в проріз, поєднавши раніше нанесені мітки. Злегка натисніть на скло, щоб воно добре село на герметик, надлишки якого віддаляються за допомогою м'якої тканини, змоченої в спирті. Поки герметик буде підсихати, не закривайте двері.
6
Перевірте герметичність слабким струменем холодної води. Якщо ви помітите протікання, висушіть перевірявся ділянку і знову нанесіть на нього герметик. По закінченню процедури дайте автомобілю постояти протягом 4 годин і встановіть всі раніше зняті з нього елементи.
Зверніть увагу
Перші 8 годин після заміни скла, намагайтеся їздити на мінімальній швидкості. Протягом 3 днів не рекомендується ляскати дверима, коли всі стекла підняті, і рухатися по нерівних дорогах і глибоких коліях. Під час роботи всі поверхні поблизу заднього скла повинні бути закриті чохлами.