Як відновити барабанну перетинку.

Запальний процес в середньому вусі, акустична або шумова травма, сторонні тіла можуть стати причиною пошкодження барабанної перетинки. Різка гострий біль, гнійні або прозорі виділення з вуха внаслідок отиту середнього вуха, кров при травмі чужорідним тілом - це ознаки перфорації барабанної перетинки. Хоча смертельної небезпеки така травма не представляє, але ускладнення можуть привести до зниження, а то і втрати слуху.
Вам знадобиться
  • - спиртова настоянка прополісу, мигдальне масло;
  • - спиртова настоянка календули, м'ятна олія;
  • - сік алое, каланхое;
  • - операція тимпанопластики, мірінгопластіка.
Інструкція
1
Поява гнійних виділень з вуха, різкі стріляючі болі в ньому, зниження слуху вимагає негайного звернення до фахівця - отоларинголога, який обстежує слухові проходи і призначить необхідне лікування антибактеріальними препаратами та фізіопроцедурами.
2
Не виключаючи медикаментозне лікування, скористайтеся також і рецептами народної медицини. Візьміть аптечну настоянку прополісу і мигдальне масло, змішайте в рівній кількості обидва компонента. Намочивши ватяну турунду в підігрітому складі, вставляйте на ніч в слухові проходи протягом 10-14 днів. Це допоможе впоратися із запальним інфекційним процесом і прискорить загоєння пошкодженої перетинки.
3
Чудово допомагає спиртова настоянка календули. Можна придбати аптечний препарат, або приготувати самостійно. Залийте столову ложку подрібнених квіток календули лікарської 100 мл медичного спирту 90% -ного. Настоюйте в теплому місці 4-5 днів, щодня струшуючи настоянку. Змішайте в рівній кількості приготовлену настоянку календули і аптечне м'ятна олія. Вставляйте в слухові проходи ватні турунди, змочені в приготованому складі на ніч. Курс - 14-21 день.
4
Травмовані чужорідним тілом перетинки добре піддаються лікуванню соком алое, який сприяє регенерації пошкоджених тканин. Наберіть в попередньо нагріту в гарячій воді піпетку сік листя алое і каланхое в рівній пропорції. Крапнувши у вухо 3-4 краплі суміші, закрийте слуховий прохід шматочком теплою вати. Процедури виконуйте перед сном протягом 2 тижнів.
5
Якщо протягом декількох тижнів лікарського лікування НЕ насупалі поліпшення, рекомендується операція, що відновлює цілісність барабанної перетинки - тимпанопластика або мірінгопластіка. Операція проводиться під місцевою анестезією, з використанням спеціального мікроскопа, який вводять в слуховий прохід. Отвір зсередини закривається клаптем шкіри, вирізаним над вухом. Зверху укладають розсмоктують матеріали, які утримують клапоть в необхідному положенні, поки він не приживеться.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZLnJo8MFD1s
Зверніть увагу
Щоб уникнути пошкодження перетинки не можна пускати на самоплив або займатися самолікуванням запальних захворювань середнього вуха. Не рекомендується використовувати для чищення вух гострі предмети, якими часто ранять перетинку. Під час перельотів на літаку рекомендується застосовувати захисні навушники, або жувати гумку або смоктати цукерки.