Як скопати город.

Перекопка городу - важливий захід з обробки грунту, в ході якого відбувається розпушення землі на велику глибину і насичення її киснем. Копають город восени, після збирання врожаю, або навесні.
Вам знадобиться
  • - лопата або вила;
  • - граблі;
  • - фосфорні добрива.
Інструкція
1
Осінню перекопування слід проводити ще до того, як земля піддасться перших заморозків. В ході її в землю додаються фосфорні добрива, які всю зиму будуть підживлювати грунт.
2
Ще однією особливістю копання городу в осінній період є збереження утворилися в його процесі грудок і пластів. Завдяки цьому в землі замерзнуть насіння бур'янів і шкідники, а самому грунті буде легше дихати. До весни ж ці грудки раскрошатся самі собою.
3
Підготуйте ділянку до обробки. Приберіть з нього всі великі гілки дерев і каміння, щоб вони не заважали під час копки.
4
Город слід копати борознами. Увіткніть лопату перпендикулярно поверхні ґрунту, поглибте її тиском ноги на всю довжину багнета лопати, а потім витягніть разом із землею. Піднятою грунтом закиньте передню борозну. І так кожного разу. Останню борозну слід закрити землею, що залишилася після копання найпершою.
5
перекопувати город невеликими ділянками, не прагнучи обробити його за один день. Інакше можна заробити мозолі і перевтомитися, а сам город буде скопати не настільки ретельно.
6
Не встигнувши перекопати землю восени, це можна зробити і навесні. Тільки в цьому випадку буде упущена можливість її добрива, а процес обробки ґрунту буде більш трудомісткий.
7
Весняну перекопування потрібно проводити після того, як земля злегка підсохне і перестане прилипати до підошви взуття. Але краще зробити це якомога раніше перед посадкою сільськогосподарських культур (2-3 тижні), щоб грунт встигла осісти і відновитися. Скопати город, потрібно обов'язково ретельно розкришити і розрівняти всі грудки землі.
Зверніть увагу
Для копання великої площі варто скористатися мотокультиватором.
Корисна порада
Альтернативою осінньому вкопування може бути покриття поверхні ґрунту товстим шаром сирого компосту або листя. Після цього грунт залишиться пухкої, а навесні достатньо буде лише розпушити її.