Як відкрити фітнес-клуб.

Власний фітнес-клуб може стати початком перспективного бізнесу - за умови, що справа відразу буде поставлено на правильні рейки. Важливо правильно вибрати розташування залу, не економити на тренерів і рекламі. І найголовніше - потрібно вловити тренд, запропонувати потенційним клієнтам клубу саме те, що їм необхідно.
Вам знадобиться
  • - приміщення;
  • - спортивне обладнання;
  • - персонал;
  • - гроші на рекламу і розвиток бізнесу.
Інструкція
1
Проведіть маркетингове дослідження самостійно або замовте його в агентстві. Ви повинні зібрати інформацію по вже працюючим залам різних цінових категорій, визначити розміри потенційної клієнтської аудиторії, скласти список послуг, які представляють фітнес-клуб и вашого міста і району, де ви збираєтеся відкрити власний заклад.
2
Складіть бізнес-план. Прорахуйте прибутковість майбутнього клубу і майбутні витрати. Вирішіть, обійдетеся ви вже наявними засобами, або вам буде потрібно кредит. Альтернативний варіант - залучення до справи партнера або інвестора.
3
Оберіть нішу, в якій ви будете працювати. Ви може відкрити фітнес-клуб , розрахований на сім'ї з дітьми, зал, орієнтований на чоловіків або, навпаки, що пропонує широкий спектр послуг для жінок. Від концепції вашого клубу залежить майбутній прайс-лист.
4
Підберіть відповідне приміщення. Залежно від обраної концепції зал може розміститися в центрі міста або в глибинах спального району. Клуби, орієнтовані на сімейне відвідування, розташовуйте ближче до місця проживання потенційних клієнтів, а місця, куди будуть ходити самотні дівчата і чоловіки, краще відкривати в районах, де розташовано багато офісних центрів.
5
Закупіть необхідний інвентар. Для залу преміум-класу знадобляться новітні тренажери, масажні столи а, можливо, й устаткування для сауни, турецької лазні або інших водних процедур. Економічні «гойдалки» обставляють простіше. Не купуйте зайве - краще з часом придбати бракуючі апарати, ніж стати володарем тренажерів, які ніде встановити. Якщо у вас недостатньо коштів, розгляньте можливість покупки вживаного обладнання або візьміть його в лізинг.
6
Найміть тренерів. Хороший тренер - головна приманка для клієнтів і «золотий фонд» будь-якого фітнес-центру. Тому за фахівця, залученого з конкуруючого клубу, вам доведеться заплатити, причому чимало. Якщо ви не готові на «зоряний» оклад, вирощуйте супер-тренерів у своєму колективі. Найміть пару перспективних новачків, відправте їх на курси, то підніміть їх кваліфікацію.
7
Розробіть систему бонусів для постійних клієнтів. Надрукуйте дисконтні (можливо, навіть іменні) карти. Передбачте пробні заняття і суттєві знижки тим, хто купує довгостроковий, сімейне або корпоративне абонемент. Прийміть в штат дієтолога, який зможе складати програми харчування, які підходять для тих чи інших тренувань. Чим більше затребуваних послуг ви запропонуєте клієнтам, тим охочіше і частіше вони будуть заходити в ваш клуб.