Як відзначити Великдень з сім'єю.

Готуватися до Великодня необхідно заздалегідь. Перед таким великим святом за церковними правилами необхідно дотримуватися семитижневий пост. Страсний тиждень передує Великодню і присвячується різним релігійним діям, які передують святу.
Інструкція
1
З чистого четверга починається основна підготовка до святкування Пасхи. У цей день необхідно навести порядок скрізь і в тому числі в душі. Замісіть тісто для пасок, залучіть до цієї роботи дітей. Нехай вони відчують, як будинок наповнюється солодким запахом свіжої випічки. Особливо їм повинно сподобатися прикрашати паски глазур'ю і всілякими посипаннями.
2
А повністю їх фантазія розкриється, коли прийде час фарбувати яйця. Безумовно, можна обмежитися звичайним способом фарбування в цибульному відварі. Але дайте дітям фарби і розкажіть про основні символах, які зазвичай зображують на великодніх яйцях. Власноруч розфарбоване і зварене яйце здасться дітям набагато миліше і смачніше.
3
Рівно опівночі з суботи на воскресіння починається пасхальне богослужіння, яке триває до ранку, відбувається всеношна молитва та освячення традиційних страв. Від звичайних церковних служб воно кардинально відрізняється святковим настроєм, радістю, наповненістю світлом. В церквах на Великдень висвітлюють паски, паски та яйця. Закінчився строгий Великий Піст, коли вживати скоромну їжу заборонялося, і віруючі тепер можуть розговітися.
4
Цей день - один з небагатьох, коли можна забути про життєву метушні і повністю присвятити його родині. За великоднім столом зустрічається вся сім'я. Старовинна великодня забава - гра в битки подобається як дорослим, так і дітям, головне - вибрати правильне яйце, міцне.
5
Є ще одна дитяча гра, правда, в неї давно не часто грають. Але чому б не відновити традиції, та так, щоб і дорослі приєдналися. Звільніть на підлозі рівне простір, зробіть з картону жолоб, обіпріть його на піднесення і починайте катати з нього яйця. По траєкторії розкладіть різні сувеніри - чиє яйце торкнеться їх, той і забирає подарунок. А такі ласощі, як «Кіндер-сюрприз», можна заховати в будинку або саду. Всю дітвору, яка зібралася у вас, розділити на дві команди - виграє та, яка збере більше шоколадних яєць.
6
На Великдень ходять в гості чи приймають гостей у себе. Ось і відвідаєте всім сімейством тих, до кого давно не заглядали. Принесіть з собою особисто спечений паску, спробуйте і похваліть випічку господині. А можете запросити всіх до себе, навіть на таке звичне вже захід, як шашлики.
Великдень - це день, коли воскрес Ісус Христос, свята цього вже більше двох тисяч років. Багато традицій незрозумілі сучасній людині, але практично у всіх сім'ях печуть паски, фарбують яйця і замішують пасху . Цей день знаменний і тим, що кінчається строгий пост.
Вам знадобиться
  • - прикраси для дому;
  • - традиційні пасхальні страви.
Інструкція
1
Великдень - красивий старий весняне свято, з ним пов'язано багато традицій. Будинок, де ви будете відзначати Пасху, можна прикрасити гілочками верби і яскравими фігурками метеликів, зайчиків, курочок, яєць. Повісьте гірлянди з цих елементів над вікном. Барвисто декоровані яйця покладіть в плетені кошики. На вхідні двері повісьте вінок з гілок верби, стрічечок і квітів. Він символізуватиме прокинулась природу і весняний настрій.
2
На стіл із чистою вигладженою скатертиною обов'язково поставте паски, фарбовані яйця і пасху . Якщо зможете, дістаньте перші весняні квіти. Святковий настрій створять веселі фігурки жовтих курчат, поміщені в низькі красиві посудини із зеленою травичкою. Великодні композиції дуже різноманітні, створюйте їх і прикрашайте свій будинок.
3
Якщо ви підете на всеношну службу до церкви, освятите там всі ваші традиційні страви. Не забудьте, що в цей день потрібно христосуватися - говорити один одному «Христос воскресе» і відповідати "воістину воскрес», обмінюватися триразовим поцілунком. Для цього не обов'язково бути віруючою людиною, свято це давно став загальним днем радості і весни.
4
Починайте підготовку будинку до Великодня з Чистого четверга, наведіть порядок у всіх кімнатах і вимийте вікна. Цей день присвятіть очищенню свого житла і себе, щоб в п'ятницю і суботу займатися приготуванням святкових страв і прикрасою будинку. Пасхальну трапезу починайте з червоного яйця.
5
Якщо ви не самі печете паски, вибирайте здобні жовті апетитні кекси, вкриті глянцевою глазур'ю, адже цей продукт є символом родючості. Для паски купите найкращий будинку шний сир, жирний і свіжий. Перетріть його кілька разів, змішуючи з вершками, яйцями, цукром, прянощами, горіхами і родзинками. Не робіть велика кількість цієї страви, адже зберігається воно не дуже довго.
6
Для фарбування яєць продаються цілі набори, що містять барвники, наклейки паперові та поліетиленові (на гарячі яйця). Росіяни господині часто фарбують цей продукт цибулинням, яку збирають протягом року.
7
Не забудьте залишити одне яєчко до наступного Великодня, воно приноситиме вам удачу і оберігати від зла цілий рік.