Як провести Великдень з колегами.

Пасха, як відомо, завжди випадає на неділю. Добре, коли світле свято ви можете зустріти в колі рідних і близьких. А як бути тим, чий робочий день збігається з головним духовним святом? Звичайно ж, відмовлятися від торжества не варто. Святкування Світлого Христового воскресіння можна влаштувати і в робочому колективі. Головне при цьому - дотримуватися деякі вимоги.
Інструкція
1
Великдень - це один з найважливіших церковних свят, а тому, як і все, що стосується питань віри, глибоко особистий. Не варто влаштовувати святкування Святої Пасхи в колективі, якщо серед ваших колег є люди, негативно відносяться до церковних таїнств і релігії в цілому.
2
Обов'язково порадьтеся з колегами - мусульманами або іудеями. Дізнайтеся, як вони ставляться до святкування православного Великодня. Поставтеся з розумінням до будь-якого їх вирішення, не забувайте, Великдень, в першу чергу, - свято миру та злагоди.
3
Не забудьте навести порядок в офісі і на своєму робочому місці.
4
Навіть якщо ваше прагнення якось відзначити світле свято в колективі зустріло повне розуміння, не варто робити акцент на церковній стороні питання. Краще позиціонує святкування Великодня як радісну зустріч весни, свято відродження і нового життя.
5
Чи не прикрашайте офіс іконами, для цього краще використовувати нейтральні символи, що викликають асоціації з весною. Взагалі намагайтеся церковну атрибутику звести до мінімуму, навіть якщо ви працюєте в колективі віруючих однодумців. Великдень - домашнє свято.
6
Загальноприйняті кольору Пасхи: зелений, жовтий і білий. Постарайтеся прикрасити своє робоче місце в такій колірній гамі. На стіл можна поставити букет весняних квітів. Нарциси, гіацинти, тюльпани, проліски - вибір досить великий.
7
Також символом відродження та оновлення стануть гілочки дерев з напіврозпустилися листям і гілки верби. Невеликий букет у вазі з прозорого жовтого або зеленого скла чудово впишеться в інтер'єр і створить потрібну атмосферу.
8
Щоб обстановка була по-справжньому святковою, зверніться до традицій. У країнах Західної Європи давно вже символом Великодня стали зображення курчат, ягнят і зайчиків. У цей радісний і світле свято невеликі фігурки милих тварин стануть відмінним подарунком колегам і прикрасять інтер'єр навіть самого суворого офісу.
9
На Русі існував звичай пророщувати до свята зерна вівса і прикрашати зеленими паростками святковий стіл. Як правило, пророслу траву ставили в спеціальній посудині на середину плоского страви, а по краях викладали розфарбовані яйця. Таку композицію легко виготовити і для офісу.
10
Святкування Великодня в офісі не передбачає галасливих розваг. Небагато, що можна зробити, - провести конкурс на найкрасивіше пасхальне яйце. Головне, щоб писанки виготовлялися самостійно.
11
Ще одне пасхальне розвага прийшло з Великобританії. Там діти трясуть сито з яйцями, на яких написані імена господарів. Той, чиє яйце довше за всіх залишиться цілим, стає переможцем.
12
На Великдень в деяких країнах прийнято гойдатися на гойдалках. Вважається, що з кожним підйомом зростає і ваш добробут. В офісі можна качати співробітників на стільці, звичайно, якщо в колективі є достатньо міцні чоловіки.
13
Багатий пасхальний стіл - це особливе дійство після довгих днів Великого посту. Але відбуватися цій дійство має будинку, поруч з рідними і близькими. В офісі обмежтеся пасками і фарбованими яйцями. Якщо корпоративні правила дозволяють накрити стіл, додайте пироги, салати зі свіжих овочів і фрукти. Спиртне на роботі не рекомендується, тому відмовтеся від кагору і віддайте перевагу сокам.
14
Якщо відносини в колективі досить дружні, можна триразово христосуватися один з одним. В іншому випадку обмежтеся традиційними привітаннями та обміном крашанками.