Як обчислити кут нахилу. кут нахилу стільниці.

Обчислення кута нахилу може знадобитися для вирішення найрізноманітніших завдань - розрахунку ухилу даху, стільниці, установки сонячних панелей, антени, труби і т.д. Крім того, нерідко кут нахилу потрібно знайти на кресленні - це може бути нахил прямої відносно площини, кут нахилу дотичній і т.д . Так чи інакше, алгоритм пошуку однаковий для будь-якої задачі.
Вам знадобиться
  • - рулетка;
  • - схил;
  • - карта;
  • - нівелір;
  • - автомобільний спідометр;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Спробуйте побудувати прямо кут ьний тре кут ьнік, подумки, за допомогою рейок або мотузки, на кресленні олівцем - залежно від умов роботи. Головне, щоб один з кутів тре кут ьніка дорівнював 90 ?, а похила площина виявилася в якості гіпотенузи, тобто найдовшої сторони, що лежить навпроти прямого кута.
2
Якщо є можливість, скористайтеся земним тяжінням - це найпростіший спосіб. Наприклад, продовжите похилу лінію до землі або підлоги, а з верхньої точки опустіть мотузку з вантажем. Виміряйте відстань між вантажем і точкою перетину похилої лінії із землею.
3
Щоб розрахувати кут нахилу річки або дороги, визначте перепад висот на початку і кінці об'єкта. Наприклад, найвища точка лежить на висоті 100 метрів над рівнем моря, а нижня - на висоті 40 метрів (перепад висот визначайте по карті або нівеліром). У наведеному прикладі вертикальний катет буде дорівнює 60 метрів, а довжину об'єкта визначте по карті або за допомогою прямих вимірювань (довжину дороги можна визначити за допомогою автомобільного спідометра).
4
Перенесіть результати вимірювань на аркуш паперу. Схематично зобразите тре кут ьнік, позначте розмір кожного боку. Розділіть довжину вертикального катета на довжину похилої лінії. Отримане число - синус шуканого кута. Візьміть калькулятор (можна скористатися калькулятором онлайн) і, ввівши отримане значення, натисніть кнопку арксинус (asin). Ви отримаєте кут нахилу в градусах.
5
Можливо, вам не вдається розрахувати довжину похилої сторони. В такому випадку розділіть довжину вертикального (протилежного) катета на довжину горизонтального (прилежащего). Ви отримаєте тангенс кута нахилу , для обчислення кута в градусах знайдіть його арктангенс за допомогою калькулятора.
6
Якщо ви працюєте з кресленням і вам потрібно знайти нахил прямої, спробуйте визначити її рівняння. Знаючи координати двох точок, скористайтеся формулою (х-х1)/(х2-х1) = (у-у1)/(у2-у1). Підставте координати і приведіть рівняння до виду у = kx + b. Коефіцієнт k перед х - тангенс кута нахилу прямій. Щоб знайти кут нахилу , обчисліть його арктангенс.