Як зробити раму.

Велика частина Росії перебуває в зоні ризикованого землеробства, а це означає, що без теплиці ніяк не обійтися. Побудувати теплицю можна за допомогою якісного дерева і скла. Основна структурна одиниця цієї будови - рама, яку і потрібно навчитися робити.
Інструкція
1
Стандартна ширина теплиці - 2 метра. При цій ширині зручно обробляти грядки і немає порожній втрати площі. Найкращий матеріал для рам - соснові дошки товщиною не менше 6 см. Сосна менш інших схильна до гниття. Тонше брати дошки не має сенсу, так як під час експлуатації вони гнуться, а в результаті лопаються скла. Перед тим, як збирати рами, дошки слід просушити щоб уникнути деформації при експлуатації.
2
Вибираючи розмір рами, слід врахувати, що вони повинні бути всі однакових розмірів, щоб підходити до будь-якого скриньки парника. Найбільш оптимальні розміри - 100 см * 160 см. Такі розміри дозволяють дати рослинам найбільшу кількість світла без шкоди міцності рам.
3
На обв'язку однієї рами 100 * 160 см у вас піде 5,2 м бруса перерізом 6 см (2 торцеві планки по 1 м завдовжки і 2 бічні планки довжиною 1,6 м) і 6 м бруса перерізом 4 см для проток рами.
4
Дошки розпиляти на бруси потрібної довжини. Бруси перетином 4 см розпиляти уздовж навпіл. Вийдуть рейки 2 * 4 см завтовшки. Рейки прикріпити до товстим дошкам клеєм ПВА, прибити цвяхами, вирівнявши по одному краю. У вас повинні вийти дошки з пазами для скла.
5
Коли бруси просохнуть, їх потрібно з'єднати один з одним одинарним шипом. Шипи змастити, зібрати раму , вивіряти всі кути косинцем. Кутове з'єднання скріпити нагелем, а зверху прикріпити накладні металеві кутники за допомогою шуруповерта для більшої міцності.
6
Далі слід засклення рам. Усі нерухомі рами остекляют вже після закріплення в конструкції. Ширину скла приймають як відстань між внутрішніми торцями прибитих рейок за вирахуванням 2-3 мм на температурний зазор. В рамі скло кріплять або за допомогою цвяхів, або штапиками, які прибивають до рами дрібними гвоздиками. Попередньо краю скла намазують мастикою, щоб вікно не тинялося в рамі.
7
Рами вставляються каркас без зазорів. Великі щілини заповнюються піною, невеликі - віконної замазкою.