Як побудувати шпаківню.

Маленькі пташки - це наші друзі. Вони знищують шкідливих комах і прикрашають життя своїм щебетом. Щоб поруч з вами жили птахи, треба для них побудувати шпаківню . Зробити це не особливо складно.
Вам знадобиться
  • Дошки (будь-які, крім хвойних), цвяхи 4-4,5 см, просочення для дерева або фарба, ножівка по дереву, молоток, дриль, свердло з великою насадкою, олівець, рулетка, пензлик.
Інструкція
1
Візьміть дошки і олівець, намітьте розміри деталей шпаківню а. Дно повинно складати 20 х 16 см, стінки треба зробити висотою 45-55 см, лицьова дошка потрібна на 3 см більше задній. У бічних дощок передбачте скоси, щоб дах нахилялася назад. Для даху підготуйте дві дошки різного розміру, потім їх треба буде збити разом. Нижню дошку слід зробити такого ж розміру, як і дно, а верхню - трохи більше, щоб залишилися карнизи збоку.
2
За допомогою ножівки або електролобзика виріжте дошки за потрібними розмірами. Їх поверхня зовні краще трохи обстрогать. Усередині вирізати не варто. У передній дошці проробіть отвір діаметром 5 см. Це - льоток (дупло, через яке в шпаківню будуть проникати птиці).
3
Олівцем відзначте місця з'єднання дощок між собою і зовні прибийте на них цвяхи, щоб було зручніше скріплювати шпаківню . Стінку прибивайте до стінки, а потім на дно. Дах закріплювати не потрібно, вона повинна бути знімною.
4
Пофарбуйте готовий шпаківню або просочіть його спеціальним складом для дерева. Коли будиночок для птахів висохне, його можна вішати на дерево. Необхідно домогтися невеликого нахилу вперед. Це робиться, щоб всередину шпаківню а під час дощу не потрапляла вода. До того ж, з нахиленого вперед будиночка буде легше вилітати пташенятам.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZOU3i60CeE8
Зверніть увагу
Як побудувати. Отже, для будівництва шпаківні нам потрібно наступні матеріали: Сухі неструганих дошки. Дошки переважно взяти листяних порід дерева, таких як береза, осика, вільха. Використовувати при будівництві шпаківні клеєне або спресовані дерево (ДСП, ДВП, фанеру тощо) категорично не радимо, - воно вкрай недовговічне при розміщенні на вулиці вже не кажучи про його токсичності.
Корисна порада
Куди вішати: куди завгодно, на верхню планку забору, під коник або скат даху, на стіну сараю, на стовбур дерева і т.д. Мінімальна висота - від 2 метрів. Як зробити шпаківню. На Русі завжди любили дрібних птахів, селівшіхся поруч з 01.01.1970 Як зробити шпаківню. Кінець зими або рання весна - відмінний час для підготовки пташиного житла. Придатних для цього місць стає все менше. Ви можете допомогти птахам, побудувавши для них затишний будиночок.
Хоч дерев'яний пташиний будиночок і називається скворечником , оселитися в ньому може хто завгодно, від шпаків і дроздів до маленької білки. Спорудіть шпаківню, підвісьте у себе на ділянці і подивіться, хто ж облюбує його як житло.
Вам знадобиться
  • - дерев'яні дошки
  • - саморізи
  • - креслення
Інструкція
1
Перш ніж приступати до будівництва шпаківні, намалюйте на папері план майбутнього будиночка, це допоможе вам правильно розрахувати його розміри і кількість необхідного будівельного матеріалу.
2
На передній стінці шпаківні повинно знаходитися спеціальний отвір, відносно велике, щоб птах безперешкодно проникала всередину, але і досить маленьке, щоб коти та інші хижаки не змогли розорити гніздо молодої сім'ї.
3
Для роботи вам знадобиться кілька широких дерев'яних дощок: для передньої і задньої стінок, для двох боковин, підлоги і дві дошки для даху. Добре, якщо підлога і дах виступатимуть за межі передньої стінки, це пом'якшить пориви вітру, проникаючі до пташенят.
4
Дошки для шпаківні повинні мати товщину не менше 10-12 мм. Випиляєте задню стінку шириною 30 см і висотою 18 см по краях і 25 см в центрі. Кут даху повинен складати 130 °, його доведеться враховувати і при випилюванні дошок для горища, зріз в місці їх з'єднання потрібно робити під кутом в 65 °. Стіни шпаківні повинні бути 18 см у висоту і 20 см в ширину, а підлога мати довжину 37,5 см і ширину 30 см.
5
З'єднувати частини шпаківні найкраще за допомогою саморізів, а ось дах варто зробити знімною. Не для того, щоб відвідувати пташенят, заважати їх спокою можна, інакше батьки можуть покинути гніздо, прирікаючи потомство на голодну смерть. А ось вичистити порожній шпаківню восени буде незайвим. Так ви видалите з нього не тільки старі гілочки і сліди життєдіяльності пташенят, а й можливі бактерії, щоб ті не пошкодили птахам наступного року.
6
Готовий шпаківню варто пофарбувати яскравою неотруйного фарбою, так він виглядатиме красивіше і менше стане піддаватися руйнувань під впливом природних опадів.
Корисна порада
При установці шпаківні стежте, щоб лицьова його частина знаходилася по можливості з підвітряного боку.