Як відновитися після травми.

Будь-яка травма - це підвищене навантаження на організм. Реабілітація може зайняти досить тривалий кількість часу. Щоб прискорити повне відновлення всіх функцій організму, необхідно ретельно дотримуватися всіх рекомендації лікаря і пройти курс призначеної терапії в повному обсязі.
Інструкція
1
Реабілітація після переломів, травм, протезування суглобів, операцій включає в себе курс відновної мануальної терапії, фізіотерапевтичні процедури, масаж, лікувальну фізкультуру, психотерапію. Також необхідно приділити особливу увагу дієті, включивши в раціон продукти, що сприяють швидкому відновленню організму.
2
Сучасні методи відновної терапії пропонують на початковому етапі реабілітаційного періоду пасивну розробку суглобів, або СРМ-терапію. У міру відновлення лікар випише дозовану активне навантаження.
3
Фізіотерапевтичні процедури допомагають повністю відновити кровообіг і активізують процеси регенеративних процесів в тканинах пошкоджених суглобів. Широко застосовуються ультразвук, електростимуляція, фонофорез, магнітотерапія, вібротерапія, водний масаж. Яку процедуру призначити пацієнтові, лікар вирішує на підставі результатів обстеження, яке завжди проводиться після завершення курсу основного лікування.
4
Пасивна розробка, або СРМ-терапія - це заняття на спеціальних тренажерних пристроях, що допомагають спрямовувати, контролювати і дозувати навантаження на травмованих суглобах. Для кожного пацієнта створюється індивідуальна програма з певною швидкістю і амплітудою. Це дозволяє максимально дозувати навантаження і розробляти м'язи і нервові закінчення після травм.
5
Лікувальну фізкультуру призначають, коли первісний етап реабілітаційного періоду пройдений. Застосовуються тренажери, на яких травмовані суглоби пацієнт розробляє самостійно, дозуючи навантаження у відповідності зі своїми можливостями. Сучасний ринок медичної техніки пропонує тренажери від терапевтичних силіконів до крокових доріжок.
6
Приділяти особливу увагу дієті після травм лікарі радять зовсім не випадково. Раціон харчування повинен бути максимально повноцінним з великим вмістом білків тваринного походження. Якщо організм пацієнта сильно ослаблений, рекомендується застосовувати живильні коктейлі з великим вмістом білка.
Зверніть увагу
Повноцінна реабілітація - це всі методи, що застосовуються в сучасній медицині, що сприяє максимально швидкому відновленню.