Як в Фотошопі прибрати розмитість. Як додати чіткості у фотошопі.

Досить часто на фотографіях через рух об'єктів в кадрі або тремтіння рук оператора виникають області нечіткого зображення. Сьогодні якість подібних знімків можна значно поліпшити шляхом цифрової обробки. Прибрати розмитість з фотографії можна в Adobe Photoshop - потужному графічному редакторі.
Вам знадобиться
  • - Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Завантажте зображення, що містить розмиті області, які необхідно прибрати, в Adobe Photoshop. На клавіатурі натисніть Ctrl + O або виберіть пункті "Open ..." секції File головного меню програми. В діалозі Open відкрийте каталог з потрібним файлом. Виділіть його в списку. Клікніть по кнопці «Відкрити».
2
Підготуйтеся до роботи. Встановіть зручний масштаб перегляду за допомогою інструменту Zoom Tool або шляхом введення точних значень в текстове поле, розташоване в статусному рядку. Якщо потрібно прибрати розмитість тільки з фрагмента зображення, не зачіпаючи інші частини, створіть навколо нього область виділення.
3
Використовуйте інструмент Sharpen Tool для точкової коригування невеликих несильно розмитих областей. Активуйте його, а потім виберіть кисть відповідного діаметру і жорсткості, якшо по елементу управління Brush у верхній панелі. Проведіть пензлем по розмитим фрагментам зображення до досягнення потрібного результату.
4
Скористайтеся одним з простих фільтрів підвищення різкості. В розділі Filter головного меню виділіть пункт Sharpen. Виберіть Sharpen, Sharpen More або Sharpen Edges. Перші два фільтра збільшують різкість всього зображення (при цьому Sharpen More виконує роботу більшою мірою), а останній - на кордонах різнорідних областей.
5
Ослабьте дію застосованого фільтра підвищення різкості, якщо ефект від нього дуже сильний. Натисніть Ctrl + Shift + F або виберіть у меню пункти Edit і Fade. Зменшуйте Opacity в діалозі і натисніть OK.
6
Застосуйте фільтр Smart Sharpen, щоб прибрати розмитість відомого типу. Виберіть відповідний пункт розділу Sharpen меню Filter. З'явиться діалог налаштування параметрів роботи. У випадаючому списку Remove вкажіть тип розмитості (наприклад, Motion Blur, якщо вона викликана рухом об'єкта). Підберіть значення Amount, Radius і Angle (якщо необхідно) так, щоб зображення стало максимально чітким. Натисніть кнопку OK.
7
Приступите до видалення розмитості за допомогою накладання копії зображення, обробленого фільтром High Pass. Продублюйте поточний шар. Виберіть в меню Layer і "Duplicate Layer ...". Натисніть OK в діалозі. Виберіть в меню пункти Filter, Other і "High Pass ...". В поле Radius встановіть значення, декілька більша ширини областей розмитості. Натисніть OK.
8
Змініть режим змішування шару з зображенням, до якого був застосований фільтр. Клікніть по випадному списку, розташованому в панелі Layers. Виберіть пункт Overlay.
9
Збережіть оброблене зображення. Натисніть клавіші Ctrl + S, якщо хочете перезаписати вихідний файл. Натисніть Ctrl + Shift + S, якщо хочете зберегти копію. У другому випадку введіть нове ім'я файлу, вкажіть його тип і директорію зберігання, натисніть кнопку «Зберегти».