Як вижити в тайзі.

Якщо ви заблукали в тайзі , це не означає, що все скінчилося, потрібно тільки дотримуватися певних правил і вміло користуватися підручними засобами. Головне - не давати волю страху і не панікувати. Самий хороший помічник - ваш тверезий розум.
Інструкція
1
Першим ділом постарайтеся відшукати річки або струмки. Відмінно, якщо ви знаєте, куди вони течуть. Якщо не знаєте, все одно тримайтеся річок або струмків, не прагніть зрізати шлях, можете піти зовсім в глушину і почати безцільно блукати по лісі. Рано чи пізно на берегах річок вам зустрінуться населені пункти - люди завжди селяться поблизу річок. До того ж, у вас не буде проблем з водою.
2
Щоб не померти від спраги, потрібно знайти в тайзі воду. Якщо не зустрілося річки або струмка, питво можна добути самому. Туго обв'яжіть навколо гілки з пишним листям пакет. Він повинен бути схильний вниз. Листя будуть випаровувати вологу, і ви зберете води для пиття. Якщо трава мокра, можна обв'язати ноги ганчіркою або шматком одягу і походити. Потім воду з тканини треба вичавити.
3
Щоб вижити в лісі, необхідно подбати і про їжу. Тільки ні в якому разі не їжте незнайомі рослини і гриби. Якщо ні сірників, можна запалити вогонь за допомогою скла від годинника. Зберіть сухої трави і направте на неї промінь сонця через скло. Коли з'явиться вогник, підкладайте в нього спочатку тонкі палички, потім гілки товстіший.
4
Завидна підготуйте місце для ночівлі. Воно повинно бути сухим. Запасіться дровами. Наламайте лапника, щоб утеплитися. Якщо є рюкзак, засуньте в нього ноги. Спиною можна притиснутися до дерева. Розведіть велике багаття. Він відлякає звірів і приверне до вас увагу рятувальників.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Vuiy27qsIr4
Зверніть увагу
Годинники в лісі можуть замінити компас. Годинну стрілку треба направити на сонце, а потім поділити навпіл кут, який утворюють вона і цифра 1. Ця лінія буде завжди показувати на південь.
Корисна порада
Не ходіть до лісу без сірників, годин і ножа.
Щоб подорож по тайзі було приємним і пройшло без пригод, необхідно дотримуватися ряду спеціальних правил і заздалегідь підготуватися до майбутнього походу. Природа допоможе вам, якщо попросити вміло і дбайливо до неї ставитися.
Вам знадобиться
  • - мобільний телефон;
  • - рюкзак, з міцними, зручними і широкими лямками;
  • - їжа;
  • - 2 комплекти сірників;
  • - бинт;
  • - йод;
  • - мисливський ніж;
  • - цвяхи;
  • - компас.
Інструкція
1
Одягніться ретельно і з розумом. Захистіть голову від гілок, лісового сміття і комах за допомогою щільної шапки, бажано з козирком. Одяг виберіть по сезону, вона повинна добре пропускати повітря, бути не важкою, але міцної і не шелестячої. Не одягайтеся занадто тепло, інакше ви швидко спітнієте і будете неповоротким.
2
Ретельно підберіть взуття для походу в тайгу. Вона повинна бути міцною, вологонепроникної, з високою халявою, щільно сидячою на нозі. Виберіть найбільш зручну для вас взуття, в лісі дуже швидко можна натерти мозолі. Штанини не заправляйте всередину черевик, щоб волога стікала назовні.
3
Коли будете йти по лісі, робіть ножем мітки на деревах. Вибирайте найлегший шлях, щоб не витрачати сили даремно. Через кожні одну-дві години пересування робіть малі привали на 10-20 хвилин. На великих привалах слід розводити багаття і готувати гарячу їжу. Постарайтеся встигнути розбити табір до настання темряви.
4
Ніколи не йдіть по болоту, трясовині і не блукайте в тумані. Взимку пересувайтеся на лижах або снігоступах. Якщо одна лижа зламається, постарайтеся полагодити її за допомогою дроту і підручних засобів. Ідіть якомога тихіше, переступаєте через гілки, а не наступайте на них. Обходьте стороною будь-яке джерело звуку, адже там можуть бути небезпечні звірі. Завжди дотримуйтесь заданому курсу і слідкуйте за компасом.
5
Щоб захиститися від комах, дуже щільно застебніть комір і рукава, відкриті ділянки тіла намажте глиною. Як мінімум два рази на день оглядайте себе в пошуках кліщів. Змастіть присосавшегося паразита йодом, припечіть сірником або сигаретою, тепер він повинен відпасти сам. Хоботок видаліть розпеченій на вогні голкою.
6
Якщо у вас закінчаться продовольчі запаси, займіться полюванням, риболовлею і збиранням плодів. Ознаками їстівності ягід є пташиний послід на гілках, подзьобати плоди, розкидані кісточки. Спочатку спробуйте тільки одну штучку незнайомій ягоди. Зачекайте кілька годин, у разі відсутності ознак отруєння, з'їжте ще трохи. Інші частини рослин і гриби потрібно ретельно проварити, зазвичай цього буває достатньо, щоб знищити отруту.
7
Взимку в лісі краще не спати, але розпалити багаття необхідно, він відлякає диких тварин. Підстилку зробіть з ялицевих і ялинових гілок. Звірів у більшості випадків побоюватися не варто. Вони можуть полювати на людей тільки в голодний рік, в інший час тварини уникають людини. Почувши виття або гарчання, спокійно покиньте цю ділянку лісу - ви зайшли на територію дикого звіра.