Як ввести в експлуатацію гаражі.

Будівництво блоку окремо розташованих гаражів - зручний варіант для проживаючих в приватних будинках і котеджах. Розташовані в безпосередній близькості від житла, на земельній ділянці, що перебуває у власності, такі гаражі хороші тим, що в житлові приміщення не проникають запахи бензину і масла. Водночас, машини завжди знаходяться поруч і під охороною.
Інструкція
1
Після завершення будівництва окремо розташованої гаражного блоку вам необхідно буде ввести в експлуатацію гаражі , навіть якщо вони збудовані на вашій території. Для цього потрібно буде оформити і отримати акт введення їх в експлуатацію.
2
Акт або дозвіл на введення гаражів в експлуатацію видає орган, уповноважений на цій адміністрацією вашого муніципального освіти, відповідно до Містобудівною Кодексом РФ. Уточніть в адміністрації, яке муніципальне установа уповноважена на це, і подайте заявку на ім'я його керівника. В заяві вкажіть своє прізвище, ім'я, по батькові, паспортні дані та адресу проживання.
3
Надайте в заяві всю необхідну інформацію про побудованому об'єкті і прикладіть копію дозволу на будівництво блоку гаражів або одного гаража. Підготуйте і прикладіть також оригінали наступних документів: свідоцтво на право власності землею або договір оренди на земельну ділянку, свідоцтво та державної реєстрації цієї ділянки, її кадастровий план і схему, на якій відображено розташування побудованого гаража. Необхідно також укладення ліцензованого органу, яке засвідчує, що споруда відповідає нормам.
4
В даний час органи місцевого самоврядування, уповноважені на видачу дозволів на будівництво та введення в експлуатацію, пред'являють вимоги до складу пакета документів різні для кожного муніципального освіти. Слід уточнити в адміністрації, які документи можуть вам знадобитися додатково. Цілком ймовірно, що крім дозволу на будівництво та топознімання у вас можуть запросити, геологічну довідку про інженерні властивостях грунту, аналіз грунтових вод, довідку про фактичну вартість будівництва гаражів, довідку з бюро технічної експертизи та БТІ.
5
Заява та пакет документів передайте обов'язково за описом. На ній повинна бути проставлена відмітка про прийом. Рішення про видачу акта введення в експлуатацію реєструючий орган зобов'язаний видати на руки протягом 10 днів з дня прийому заяви. Її може отримати і особа, яка має довіреність від вас, оформлену належним чином.
Зверніть увагу
Якщо буде відмова у видачі дозволу на введення в експлуатацію, він повинен бути аргументований в письмовому вигляді, що дає можливість оскаржити його в суді.
Введення в експлуатацію - завершальний етап будівництва. Стаття 55 Містобудівного кодексу Російської Федерації закріплює порядок введення об'єкта нерухомості в експлуатацію . Для введення в експлуатацію необхідно отримати спеціальний дозвіл.
Інструкція
1
Дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію - це документ, що засвідчує виконання будівництва, реконструкції, капітального ремонту об'єкта нерухомості в повному обсязі згідно з дозволом на будівництво такого об'єкта, містобудівній плану земельної ділянки, на якій був побудований об'єкт, і його проектної документації. Для того, щоб отримати такий дозвіл, забудовник повинен звернутися із заявою про видачу дозволу на введення об'єкту в експлуатацію в уповноважений орган (федеральний виконавчий орган, виконавчий орган суб'єкта федерації чи місцевого самоврядування).
2
Разом із заявою до уповноваженого органу потрібно також подати: 1. документи на земельну ділянку - договір оренди або купівлі-продажу, розпорядження про надання ділянки в оренду або власність. Тобто правовстановлюючі документи.2. дозвіл на строітельство.3. містобудівний план земельної ділянки (ГПЗУ) .4. акт приймання об'єкта замовником (якщо будівництво здійснювалося на підставі договору) .5. документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним регламентам, проектної документації. Такі документи повинні бути підписані застройщіком.6. документи, що підтверджують відповідність об'єкта технічним условіям.7. висновок органу будівельного надзора.8. схему розташування об'екта.В деяких випадках можуть знадобитися і інші документи.
3
Дозвіл на введення об'єкту в експлуатацію оформляється за встановленою законодавством формою. У ньому мають бути відображені відомості про об'єкт в обсязі, необхідному для здійснення державного кадастрового обліку об'єкта. Власне, наявність дозволу є підставою для постановки об'єкта на державний кадастровий облік.
4
Якщо у видачі дозволу на введення в експлуатацію вам відмовили, то відмову можна оскаржити в суді. Однак законодавство містить ряд причин, по яких державні органи мають право відмовити у видачі такого дозволу. Це: 1. відсутність необхідних документов.2. невідповідність збудованого об'єкта вимогам ГПЗУ.3. невідповідність збудованого об'єкта вирішенню на будівництво та проектної документації.