Як бути офіціантом. Як правильно заповнювати анкету на роботу офіціантом.

Існує думка, що бути офіціантом вкрай просто, що ця робота не вимагає спеціальних знань і підготовки. Однак на ділі хороший офіціант повинен володіти багатьма навичками, деякі з яких можна назвати професійними.
Інструкція
1
Офіціант - це обличчя закладу. Для популярності кафе чи ресторану недостатньо тільки смачної їжі та затишній обстановки. Якість обслуговування для багатьох відвідувачів є одним з найбільш важливих факторів при відвідуванні ресторану. І непорушне правило для офіціанта, який зустрічає, обслуговуючого і проводжаючого клієнтів, полягає в доброзичливості і привітності до всіх посетітелем.Не забувайте посміхатися. Офіціант повинен бути попереджувальним, але не нав'язливим. Він також повинен володіти професійною тактовністю. Щоб прижитися в цій професії, треба вміти знайти підхід до різних людей, знати, як розташувати людину до себе.
2
Необхідно знати правила сервірування і послідовність подачі страв. Також офіціант повинен добре орієнтуватися в пропонованому меню. Є маленькі секрети в якісному обслуговуванні - такі, як уміння красиво подати страви.
3
Багато офіціанти розраховують на чайові. Але це не повинно відображатися на якості обслуговування. І, якщо навіть клієнт не залишив чайових, незважаючи на чудову роботу офіціанта, міняти доброзичливість на холодність ніяк не можна. Хоча б тому, що причина відсутності чайових в тому, що у клієнта зараз немає дрібних грошей. І наступного разу цей же відвідувач може залишити чаевие.В Росії немає однозначного правила щодо чайових. У якихось закладах прозоро натякають на те, що розраховують їх отримати. Десь це навіть не прийнято. Розмір чайових теж змінюється. Приміром, існують елітні клуби, де зняти столик за вечір коштуватиме кілька тисяч рублів. І розмір чайових там теж може досягати суми з трьома нулями. Помилково вважати, що чайові завжди дістаються цілком тому офіціантові, якому були залишені. Тут, знову ж таки, в різних закладах існує різний підхід. Наприклад, чайові можуть розподілятися порівну між всією зміною, незалежно, хто скільки отримав від клієнтів.
4
Вибираючи професію офіціанта, потрібно розуміти, що вона складніше і важче, ніж прийнято вважати. Офіціант проводить на ногах кілька годин поспіль, незалежно від настрою він повинен бути усміхненим з клієнтами. Однак при правильному підході до цієї роботи можна отримувати гідний заробіток і задоволення від спілкування з людьми.
Робота офіціантом користується особливою популярністю у молоді, так як вона може бути поєднана з навчальним процесом і часто не вимагає наявності великого досвіду. Однак у багатьох бажаючих виникають питання відносно того, як влаштуватися офіціантом .
Інструкція
1
Перший спосіб пошуку роботи офіціантом полягає в використанні спеціалізованих інтернет-ресурсів, що публікують свіжі вакансії. Серед них можуть бути виділені наступні популярні ресурси: - hh.ru; - Job.ru; - Superjob.ru; - Rabota.yandex.ru; - І т.п.
2
Запустіть веб-оглядач та перейдіть по одному з вказаних адрес. Вкажи назву міста, після чого виберіть відповідну категорію, як правило, вона називається «Туризм/Готелі/Ресторани». Додатково можете вказати вакансію офіціанта. Натисніть кнопку пошуку. Також ви можете просто ввести необхідний запит в рядку пошуку, наприклад, «офіціант Москва», щоб отримати список доступних вакансій по конкретному місту. Залежно від обраного сайту, інтерфейс може трохи відрізнятися, але суть залишається колишньою.
3
Зверніть увагу на популярні міські форуми. Як правило, на них маються тематичні розділи, присвячені пошуку і пропозиціям роботи. Перегляньте останні створені теми по цікавить вас офіціанта. Для зручності скористайтеся пошуком по форуму.
4
Третій варіант - пошук за допомогою газет безкоштовних оголошень. Купіть декілька видань, що публікують вакансії для вашого регіону. Відкрийте розділ «Робота» і позначте найбільш зацікавили вас пропозиції. Після цього проведіть порівняльний аналіз і розподіліть їх за ступенем вашої зацікавленості. Зателефонуйте за вказаними в оголошеннях контактними телефонами, дізнайтеся всі необхідні подробиці, домовтеся про співбесіду.
5
Якщо ви бажаєте влаштуватися офіціантом в якесь конкретне заклад, відвідайте його і домовтеся про зустріч з адміністратором. Дізнайтеся у нього про відкриті на даний момент вакансіях, запропонуйте свою кандидатуру на розгляд. Якщо у вас є досвід подібної роботи, обов'язково про це докладно розкажіть.