Як можна витрачати готівку. Як можна витрачати кошти ооо.

У бухгалтерів і касирів-операціоністів виникає чимало питань щодо розрахунків готівкою: як витрачати гроші з каси і так далі. У Листі ЦБ РФ № 190-Т від 04.12.2007 Центральний банк дав пояснення, на які і слід спиратися.
Інструкція
1
Відповідно до зазначеного документа, є ліміт на розрахунок готівкою. І ліміт цей становить 100 000 рублів. Але це обмеження діє лише в тому випадку, якщо витрачання коштів відбувається в рамках одного договору з одним контрагентом. При цьому не важливо, чи виробляється розрахунок відразу всією сумою або частинами. Бухгалтер підприємства повинен враховувати кожну суму і контролювати, коли вона стане критичною. Далі всі розрахунки можуть проводитися лише через розрахунковий рахунок. Якщо договір укладений на тривалий термін, то виникають деякі складнощі при контролі.
2
Якщо з одним і тим же контрагентом укладено кілька договорів, то ви вправі по кожному з них вести готівкові розрахунки в рамках 100 000 рублів. Наприклад, 1 квітня 2012 року ТОВ «Восток» виплатило 55000 рублів готівкою ТОВ «Захід» в рахунок договору поставки №1, 15 квітня ТОВ «Восток» зробило розрахунок готівкою з ТОВ «Захід» за договором поставки №2 в розмірі 75000 рублів . В цьому випадку вимога «Банку Росії» дотримано, ніяких претензій з боку податкового органу бути не може.
3
Зазначене обмеження не діє при розрахунках з фізичними особами по зарплаті, стипендіях, соціальних виплатах, компенсацій і так далі. Будь-які суми, у тому числі і більш 100 000 рублів, в цьому випадку можуть бути видані готівкою з каси.
4
Подотчетник може без обмеження витрачати готівкові тільки в цілях покриття витрат на відрядження. В будь-якому іншому випадку ліміт в 100 000 рублів повинен дотримуватися. Наприклад, якщо підзвітній особі доручено укласти договір з контрагентом або гроші видані йому з каси для оплати чинного договору. Саме тому в бухгалтерії повинні чітко розмежовувати витрати на відрядження і гроші, передані працівнику для розрахунків з контрагентами.
5
Виручку не можна витрачати на кредити готівкою. У вказівці № 1843-У даний вичерпний перелік випадків, коли можна витрачати касові кошти, і позики в цей список не входять. Таким чином, при видачі готівки потрібно уважно звіряти заснування цього. При порушенні вимоги організація буде оштрафована на суму 40-50 тисяч рублів, а відповідальні посадові особи на 4-5 тисяч рублів.