Як намалювати Тараса Бульбу.

Для того щоб намалювати головного персонажа повісті Н.В. Гоголя «Тарас Бульба», необхідно уявляти, як виглядали представники козацтва першої половини 17 століття. Образ цього героя реального прототипу не мав і був збірним.
Інструкція
1
Зробіть начерк олівцем чоловіки. Майте на увазі, що в 17 столітті люди виглядали старшими за свої роки. Що стосується віку Тараса Бульби, можна припустити, що йому було близько 40, оскільки у нього було 2 сина, що встигли закінчити Київську академію, куди хлопчиків віддавали у віці 12 років. Згідно повісті, «здорові особи їх були покриті першим пухом волосся, якого ще не торкалася бритва».
2
Намалюйте довгі вуса і чуб. Така зачіска характерна для козаків, що проживали на території сучасної України в 17 столітті. Гоголь не вказує у своїй повісті, чи був Тарас Бульба сивим, тому при розфарбовуванні малюнка ви можете вибрати колір волосся самі. Віддайте перевагу русявим або чорним відтінкам, навряд чи запорізький козак міг бути рудим.
3
Прорисуйте одіяння Тараса Бульби. Козаки 17 століття, що жили в Запоріжжі, носили довгі вільні шаровари на вшита шнурку. Часто їх шили з червоного або синього матеріалу. На тіло надягав тонкий каптан бешмет, права його статі закривала ліву, застібався він на грудях за допомогою гачків або тесемочек. Намалюйте керею - це різновид верхнього каптана, вона носилася в прохолодну пору року. Зазвичай її шили зі звичайного сукна, її розріз, як правило, ширше, ніж у бешмет. Гоголь пише, що казакин (верхній одяг) була «червоного кольору, сукна яскравого, як вогонь».
4
Зобразіть декоративні елементи на одязі. Рукава киреї закінчите широкими манжетами, по коміру намалюйте тасьму. У пояса можна намалювати кисет з тютюном, часто їх розшивали хрестом або бісером. Також козаки носили широкі вишиті пояси, їх пов'язували поверх одягу. У повісті є рядки, присвячені зброї: «карбовані турецькі пістолети були засунуті за пояс; шабля брякает по ногах ».
5
Намалюйте головний убір. У 17 столітті козаки в Запоріжжі носили циліндричні хутряні шапки, облямовані яскраво-червоною тканиною або парчею, згідно Гоголю, сини Тараса Бульби «були хороші під чорними баранячими шапками з золотим верхом». Про колір головного убору батька в повісті не сказано, можливо, у нього була схожа. Шапки ці не зовсім схожі на сучасні папахи, оскільки мали гострий верх і бували різної висоти.