Як люди навчилися видобувати вогонь.

Найважливішою подією для становлення людини стало вміння розводити вогонь . Саме це і було початком шляху до цивілізації. Існує кілька теорій щодо того, як людина навчилася добувати вогонь .
Інструкція
1
Швидше за все, стародавні люди дізналися про існування вогню, коли блискавка вдарила в дерево. Одного разу найсміливіший в племені наблизився до палаючого рослині і приніс гілку додому. Люди просто користувалися цим полум'ям багато років, підкидаючи в нього гілки і ховаючи від дощу.
2
Людина могла зауважити, що при ударі одного каменя про іншу з'являються іскри. Це могло кого-небудь підштовхнути навмисно викликати іскри, з яких і розгорілося полум'я.
3
Уміння розводити вогонь могло прийти до людей несподівано. Хтось випадково вдарив каменем інший камінь, покритий сірою. Він загорівся, а людина від несподіванки кинув палаючий предмет в суху траву, яка негайно запалала. Подібний спосіб добування вогню досі практикують індіанці на Алясці. Полум'я може загорітися, якщо вдарити шматком глини про бамбук. Цей метод досі використовують в Індії та Китаї.
4
Ескімоси могли навчитися розводити вогонь , вдаривши шматком звичайного кварцу про пірит або залізо. Обидва цих каменю і метал широко поширені в місцях проживання цих народів. Отримати полум'я можна, потерши один про одного дві палички. Цей спосіб практикується індіанцями в Північній Америці. Такими ж властивостями володіють два шматки кременю.
5
Шматок гірського кришталю міг послужити як «спалює скла» в руках необережного стародавньої людини. Цей прозорий камінь може в одну точку зібрати промені сонця, а їх жар може спалити предмет, на який спрямований промінь. Такий метод отримання вогню використовували в Стародавньому Римі та Стародавній Греції.
6
Багато племена розпалювали один вогнище і не давали йому згаснути, тому що всі способи добування вогню були досить складні, могло знадобитися багато часу, щоб виникло полум'я. Набагато легше один раз запалити багаття і стежити за ним. Зазвичай подібний «вічний вогонь » розпалювали в храмах, а жерці секрет добування полум'я зберігали таємно від решти людей.