Як зібрати передавач.

Моделі автомобілів з успіхом застосовуються не тільки для розважальних цілей або для участі в спортивних змаганнях. Моделювання дозволяє також проводити випробування аеродинамічних властивостей майбутньої конструкції автомобіля і перевіряти роботу органів управління транспортним засобом. Для зручності моделі постачають системою радіоуправління, важливою складовою частиною якої є передавальний пристрій.
Вам знадобиться
  • - радіодеталі, передбачені схемою передавача;
  • - елементи управління (кнопки, важелі, перемикачі);
  • - кріпильні елементи;
  • - фольгований гетинакс або текстолит;
  • - лист дюралюмінію товщиною 1 мм;
  • - паяльник або паяльна станція;
  • - хвилемір;
  • - вольтметр;
  • - міліамперметр.
Інструкція
1
Ознайомтеся з конструкцією і схемою передавача , використовуваного для управління моделями. Він включає в себе власне передавач з вбудованим модулятором, шифратор, комутатор, джерело живлення, пульт дистанційного керування. Принципова схема передавача із зазначенням складових елементів зображена на малюнку 1.
2
Зберіть передавач з модулятором, використавши в його схемі задає генератор T2, модулятор T4-T5 і підсилювач потужності T3. Частоту задає генератора встановіть підбором конденсатора C5.
3
Для підсилювача потужності використовуйте транзистор П609 або однотипний транзистор з подібними параметрами посилення, включивши його за схемою із загальною базою. Для спрощення регулювання сигналу в антені можна виключити з колекторної ланцюга підсилювача контур L3C8, передбачивши між конденсатором С7 і антеною подовжувальні котушку.
4
Генератори низької частоти T6-T7, T8-T9 зберіть за схемою мультивібратора, послідовно підключивши коливальний контур. Для налаштування мультивибратора використовуйте котушку L4 і конденсатори С16-С17 для першого генератора, і котушку L5 з конденсаторами С18-С19 - для другого. Кожен з генераторів налаштований на дві команди.
5
Як джерело живлення передавача використовуйте три батареї типу 3336Л, з'єднавши їх між собою послідовно.
6
Змонтуйте передавач на платі, виготовивши її з текстоліту або фольгованого гетинаксу. Корпус пристрою виконайте з листа дюралюмінію товщиною близько 1 мм. Винесіть на передню панель корпусу кнопки, важелі подачі команд, вимикач живлення і гніздо для установки штирьовий антени.
7
Проведіть регулювання передавача . Ретельно перевірте якість монтажу, включаючи місця пайки. Виміряйте споживаний струм при включеному живленні; він не повинен перевищувати 100 мА. Остаточну настройку частотних характеристик задає генератора виконайте за допомогою хвилеміра, попередньо приєднавши антену.