Як перетворити комп'ютер у вимірювальний комплекс.

Сучасний комп'ютер , володіючи багатьма корисними властивостями, є універсальним пристроєм для зберігання і обробки різного роду інформації. Крім побутового застосування, комп'ютер може бути без особливих зусиль перетворений на справжній науково-вимірювальний комплекс, що дозволяє досліджувати різні фізичні процеси. Здатність комп'ютер а до програмування вигідно відрізняє такий віртуальний комплекс від будь-якого звичайного вимірювального приладу.
Вам знадобиться
  • - персональний комп'ютер;
  • - аналого-цифровий перетворювач;
  • - програмне забезпечення;
  • - вимірювальні датчики.
Інструкція
1
Встановіть основні елементи майбутнього вимірювального комплекс а: IBM-сумісний комп'ютер , що включає процесор, монітор і пристрої введення-виведення інформації (клавіатуру, «миша», сканер , принтер, модем і так далі).
2
Передбачите наявність в системі аналого-цифрового перетворювача (АЦП). Справа в тому, що вимірювання більшості фізичних параметрів (тиск, температура і т.д.) передбачає оцінку аналогових вихідних величин, в той час як комп'ютер веде обробку дискретних даних. Перетворювач підключіть через послідовний або паралельний порт комп'ютер а. Якщо АЦП виконаний у вигляді плати розширення, він може підключатися безпосередньо через шину.
3
Підготуйте програмне забезпечення, керуючись передбачуваної областю застосування вимірювального комплекс а. Використовуйте ліцензійні професійні програми контролю параметрів і обробки даних, оскільки від якості програмного забезпечення буде прямо залежати точність вимірюваних характеристик об'єкта дослідження.
4
Крім звичайних програм збору даних використовуйте при конструюванні вимірювального комплекс а додатки у вигляді систем відображення графічної інформації та побудови діаграм, а також електронні таблиці.
5
Підберіть і підключіть до системи через аналого-цифровий перетворювач датчики, які ви станете використовувати для зняття первинних даних з об'єкта спостереження або дослідження. Залежно від спрямованості вимірювань це можуть бути датчики тиску, температури, вологості, електричної напруги і так далі. Кількість таких пристроїв і їх тип визначте, виходячи з цілей дослідження.
6
Перед використанням вашого віртуального вимірювального комплекс а зробіть його налагодження і регулювання, керуючись технічною документацією до датчиків і допустимими рівнями похибки вимірювання. Перевірку і калібрування вимірювальної частини системи проводите настільки часто, наскільки це потрібно за умовами експлуатації звичайних вимірювальних інструментів даного типу.