Як прикрасити шкільний двір.

Шкільні двори займають, як правило, досить велику територію, і використовувати її необхідно з розумом. Якщо керівництво школи турбується про зовнішній вигляд своєї установи, про здоров'я і хорошому настрої учнів і колективу, спробуйте запропонувати йому проект благоустрою шкільного двору.
Вам знадобиться
  • - матеріали для ремонту та реконструкції;
  • - насіння та саджанці.
Інструкція
1
Обстежуйте стан ділянки навколо школи, проведіть аналіз ґрунту, топографічну зйомку, гідрологію ділянки, проаналізуйте стан доріг, наявну рослинність. Крім того, велике значення має ступінь освітленості різних ділянок в різний час доби.
2
Продумайте, наскільки зручно розташовані огорожі і дороги навколо школи. Цілком можливо, в силах керівництва школи буде змінити їх розміщення. Як правило, відсутність доріжки відразу видно по стежці, що проходить прямо через газон. Якщо ви все ж хочете розбити клумбу на цьому ж місці, подбайте про більш високий захисному огородженні або посадите густі чагарники.
3
Зверніть увагу на шкільну спортивну площадку. Запропонуйте керівництву включити в план фарбування снарядів, розмітку бігових доріжок, засипку піску в яму для стрибків в довжину, установку нових баскетбольних кошиків, футбольних воріт і т.д. Врахуйте, що кошти на ці цілі повинні бути закладені в шкільному бюджеті заздалегідь.
4
Приділіть увагу озелененню пришкільної ділянки, цим можуть займатися як колектив школи, так і учні. Придумайте систему стимулювання, щоб усім було цікаво працювати і прикрашати подвір'я. Заздалегідь подбайте про насіння і саджанцях, кошти на їх закупівлю також повинні бути заплановані в бюджеті школи.
5
Складіть план посадок. При цьому врахуйте вже наявні насадження, ступінь освітленості різних ділянок, можливість поливу і т.д. При створенні клумб користуйтеся усіма правилами ландшафтного дизайну: поєднуйте рослини за кольором, висоті, часу цвітіння і т.д.
6
Перед школою постарайтеся посадити рослини, цвітіння яких припадає на початок вересня (нігтики, чорнобривці, космею, іриси, айстри, шавлія, гвоздику), оскільки саме в ці дні діти йдуть в школу і ошатний фасад дуже підніме всім настрій. Крім того, до речі будуть кущі бузку та черемхи, які цвітуть саме в дні випускних та останніх дзвінків.