Як позбутися від водоростей.

Багато акваріумісти, особливо початківці, ведуть нерівну боротьбу з водоростями. Ці рослини можуть заполонити акваріум і навіть змусити його власника закинути своє хобі. Щоб цього не сталося, потрібно не просто соскребать водорості з листя рослин і стінок акваріума, а постійно дотримуватися кількох простих правил.
Інструкція
1
Поставте акваріум туди, де на нього не буде падати пряме сонячне світло. Прямі промені сонця дають занадто багато енергії, у результаті водорості посилено розростаються. Акваріумних рослин вистачить і меншого світла.
2
Проведіть огляд акваріумних рослин. Якщо вони заражені водоростями, краще їх викинути і купити нові. Але не можна купувати рослини з акваріумів, в яких ви бачите водорості. Інакше всі вони перекочують до вас. Якщо будете садити рослини, куплені в горщиках, ретельно промийте коріння. Адже вони ростуть в живильному розчині, який сприятиме розмноженню водоростей .
3
Регулярно міняйте воду в акваріумі. Оптимальна частота - раз на два тижні. Це допоможе вчасно видаляти всі відходи і поживні речовини для волдорослей. Одночасно регулюйте pH води. Її величина повинна коливатися в межах від 6.8 до 7.2). У спеціалізованих магазинах продаються спеціальні прилади для вимірювань.
4
Підберіть правильне освітлення акваріума. Воно повинно бути достатнім для розмірів акваріума і обсягу міститься в ньому води. Занадто сильне світло призведе до зростання водоростей .
5
Кожен день контролюйте поява водоростей і при необхідності видаляйте їх. Посадіть в акваріум равликів: вони поїдають водорості. Можна підселити рибок, які харчуються водоростями. Це гуппі, сіамський вусань, мечоносці, чорні моллинезии, пецілліі та інші. Можна покласти в воду латунну монетку, вона сприяє очищенню.
Краса акваріума може бути зіпсована бурхливим розростанням водоростей . Вода набуває зеленого кольору, іноді каламутніє, а стінки акваріума, рослини і камені обростають непривабливим нальотом або брудними нитками. Зовсім видалити водорості в акваріумі неможливо, але якщо вчасно вжити відповідних заходів, їх зростання можна обмежити.
Інструкція
1
Синьо-зелені водорості в акваріумі ростуть під посиленим освітленням. Тому боротьбу з ними потрібно починати з зменшення світлового дня до 8 годин, повної заміни природного освітлення на штучне. Бурі водорості, навпаки, люблять низьке освітлення, і боротися з ними потрібно посиленням інтенсивності ламп.
2
Важливо стежити за тим, щоб риби поїдали весь корм, так як гниють залишки тільки сприяють харчуванню й небажаному зростанню нижчих рослин.
3
Можна посадити в акваріум конкурентів водоростей - вищі швидкорослі рослини і створити їм хороші умови для росту, а поголів'я риб на час зменшити. Одночасно замінювати щодня десяту частину води і чистити грунт.
4
Є риби, які годуються водоростями, наприклад, сіамський або китайський водорослееда, Отоцинклюс, літаючі лисички, соми-плекостомус. Навіть живородки, такі як моллинезии і меценосци, активно об'їдають ниткоподібні обростання.
5
Так само знищать водорості дафнії, але перед тим, як їх запустити в акваріум, всіх риб потрібно тимчасово видалити.
6
Знижують кількість водоростей в акваріумі равлики-котушки і ампулярії. Щоб вони змогли повністю стримувати зростання водоростей , потрібно мати їх величезна кількість, а це не естетично для зовнішнього вигляду.
7
Дуже ефективною є хімічна обробка акваріума. Є багато препаратів, дія яких спрямована на знищення водоростей , але через якийсь час водорості знову почнуть захоплювати акваріум, з'явившись з уцілілих суперечка. Крім цього, деякі рослини не витримують хімічне отруєння і гинуть.
8
Трудомістким, але безпечним методом боротьби з деякими водоростями є їх ручне видалення: соскабливание зі стінок скребком або намотування довгих ниток на паличку.