Як поміняти формат малюнка. Як поміняти співвідношення сторін ві.

Сьогодні для зберігання даних растрових графічних зображень використовується безліч різних форматів . Кожен з них характеризується своїми особливостями і областю застосування. Найчастіше потрібно поміняти формат малюнка для того, щоб пристосувати його до використання в певних умовах.
Вам знадобиться
  • - встановлений редактор GIMP версії 2.x.
Інструкція
1
Завантажте в GIMP малюнок, формат якого необхідно поміняти. В меню розгорніть розділ «Файл» і виберіть пункт «Відкрити ...». У списку «Місця» діалогу «Відкрити зображення» вкажіть носій, перейдіть до потрібної директорії, виділіть файл з малюнком і натисніть кнопку «Відкрити».
2
Отримайте зведену інформацію про формат завантаженого малюнка. У головному меню виберіть пункт «Зображення» та «Властивості зображення» або натисніть клавіші Alt + Enter. Зверніть увагу на значення «Колірний режим» і «Тип файлу» в відображення діалогу.
3
Проаналізуйте властивості вихідного формату зображення. Це необхідно для подальшого прийняття рішення про доцільність його зміни, а також для вибору цільового формату. Зверніть увагу на ключові особливості: підтримку стиснення даних (з втратами якості або без), напівпрозорості, можливості включення декількох кадрів в один файл, колірної формат пікселя, і т.д. Так, формат PNG забезпечує зберігання одного індексованого або неіндексовані растра з підтримкою напівпрозорості, стисненого без втрати даних. Файли GIF можуть містити кілька кадрів з прозорими областями. Формат JPEG не підтримує прозорість, але стиснення з втратою якості забезпечує високий рівень компресії різнорідних зображень.
4
Перейдіть в режим збереження копії зображення. У розділі «Файл» головного меню програми виберіть пункт "Зберегти як ...» або натисніть Ctrl + Shift + S на клавіатурі.
5
Оберіть цільової формат малюнка. У діалозі «Зберегти зображення» клікніть по напису «Виберіть тип файлу». Відобразиться список доступних форматів . Виділіть бажаний варіант. Грунтується на знанні властивостей формату вихідного зображення і цілях перетворення. При конвертації ви можете втратити напівпрозорі області, додаткові кадри, і т.д. У текстовому полі «Ім'я» введіть нове ім'я файлу копії малюнка. Натисніть кнопку «Зберегти».
6
Підтвердіть втрату даних зображення, якщо це необхідно. У діалозі «Експортувати файл» натисніть кнопку «Експорт».
7
Поміняйте формат малюнка. Встановіть опції експорту в обраний формат. Натисніть кнопку «Зберегти».