Як відкрити платну автостоянку.

Однією з головних проблем усіх великих міст давно став величезний потік автомобілів. Багатогодинні пробки, забиті автостоянки - прикмета часу. Але ця проблема має не тільки негативну сторону - для починаючого підприємця бізнес у цій сфері, зокрема відкриття автостоянки, може стати вигідним вкладенням грошей.
Інструкція
1
Для того щоб відкрити платну автостоянку , насамперед необхідно взяти землю в оренду у муніципалітету. При цьому варто враховувати, що рентабельність цього бізнесу безпосередньо залежить від місця розташування стоянки. Вважається, що спальні райони - найприбутковіша зона. Тому саме в таких районах варто розташовувати своє підприємство.
2
Після того як питання отримання землі вирішене, вам належить підготувати проектну документацію з будівництва стоянки і погодити його в кількох організаціях.
3
Далі вам належить зайнятися вже безпосередньо самої автостоянкою. Насамперед необхідно забезпечити її безпеку. Для цього захистите територію, обладнайте будку охоронця. Порядок на території стоянки зможуть забезпечити камери відеоспостереження. Також вони допоможуть працівникам обслуговувати клієнтів більш якісно і сумлінно.
4
Запорукою рентабельності вашого бізнесу може стати правильна організація роботи колективу. Працівники повинні з усією серйозністю підходити до своїх обов'язків. Ведіть журнал обліку клієнтів, куди заносяться дані про водія і його автомобілі, а також час його прибуття на стоянку.
5
Не завадить прибуткової роботи і невелика реклама бізнесу. Наприклад, можна розклеїти оголошення на під'їздах прилеглих будинків. Це не зажадає від вас великих витрат, але зате приверне до вас достатньо клієнтів.
6
Завжди будьте готові до візитів контролюючих органів. Щоб уникнути можливих штрафів, виконуйте всі розпорядження. Так, наприклад, відстань між машинами має бути не менше 7 метрів. На асфальт, розташований поруч з вашою стоянкою, час від часу слід наносити спеціальну рідину, яка перешкоджає всмоктуванню їм різних нафтопродуктів.
7
При правильній організації роботи стоянки прибуток можна отримати вже через кілька місяців. При успішному розкладі можна розширити бізнес шляхом відкриття гаражного кооперативу чи багатоповерхового паркінгу.
Недолік автостоянок в сучасних містах відчувається все сильніше. Автопарк зростає з кожним днем, а ось обладнаних паркувальних місць явно недостатньо. Власники автотранспорту змушені залишати свої машини у дворах, що створює проблеми для мешканців і може бути небезпечно для транспорту. Так що при грамотному підході до справи ви можете організувати стоянку , зайнявши цю підприємницьку нішу.
Інструкція
1
Отримайте дозвіл на право оренди землі під авто стоянку . Після позитивного вирішення цього питання (що може зажадати значного часу) укладіть договір оренди ділянки.
2
Підготуйте проектну документацію та пройдіть узгодження в органах місцевої влади. Якщо у вас заплановані на автостоянці капітальні споруди, їх також необхідно погодити в органах влади. Після цього документи будуть передані для реєстрації до Земельного Комітет. Оформлення документації доручіть кваліфікованому юристу, так ви заощадите час, нерви і гроші.
3
Підберіть місце для майбутньої автостоянки. Для обладнання стоянки на 20 місць потрібно близько 500 кв. м. площі.
4
Придбайте огороджувальні конструкції: бар'єри, огорожі, стовпчики, обмежувачі проїзду і т.п. Врахуйте, що огороджувальні конструкції з цегли або бетону обійдуться істотно дорожче. Заплануйте крім покупки матеріалів також вартість будівельних і монтажних робіт.
5
Організуйте пост охорони. Для цього підійде вагончик або побутівка б/у. Найміть персонал з урахуванням цілодобової роботи автостоянки і розмірів її робочої площі.
6
Передбачите невелику рекламу вашого підприємства. Це можуть бути оголошення, розклеєні на під'їздах прилеглих будинків або реклама «від людини до людини». Значних витрат на проведення рекламних акцій не буде потрібно, а нестачі в клієнтах, бажаючих влаштувати своє авто, у вас не буде.
7
Визначте вартість послуг з розміщення автотранспорту на вашій стоянці. Залежно від конкретних умов вона може становити 50-100 рублів на добу. Для більш точної оцінки поцікавтеся вартістю послуг на автостоянках потенційних конкурентів. При правильно встановлених цінах стоянка окупиться приблизно через півтора року.