Як отримати швейцарське громадянство.

Отримати громадянство Швейцарії мають право люди, які прожили в цій країні необхідний термін або є подружжям швейцарських громадян. Ви можете подати документи самостійно або звернутися за юридичною підтримкою в одне зі спеціалізованих агентств.
Вам знадобиться
  • - паспорт з в'їзною візою;
  • - вид на проживання в Швейцарії.
Інструкція
1
Оберіть спосіб отримання громадянства. У швейцарському законодавстві передбачено два варіанти: в загальному порядку і спрощений. Останній передбачений для отримання громадянства подружжям громадян Швейцарії. Отримати громадянство у звичайному порядку мають право особи, які прожили на території країни не менше 12 років, а також діти іноземних громадян у віці від 10 до 20 років, чий термін перебування в Швейцарії становив не менше 6 років.
2
Подружжя громадян Швейцарії мають право на спрощену процедуру отримання громадянства. Щоб подати відповідне прохання, вони повинні прожити на території країни 5 років, при цьому три роки перебувати у шлюбі зі швейцарським громадянином. Якщо іноземець натуралізувався в загальному порядку, його чоловік або дружина також має право на пільгове оформлення - п'ять років замість 12.
3
Діти, що мають хоча б одного батька - громадянина Швейцарії, отримують громадянство по праву народження. Якщо ж обоє батьків - іноземці, дитина натуралізується на загальних підставах.
4
Подайте прохання про отримання громадянства у Федеральну службу міграції. У вашій справі буде призначена перевірка. Влада з'ясовуватимуть, чи не маєте ви проблеми з законом і не уявляєте чи небезпеки для країни. Обов'язково перевіряється фінансова спроможність кандидата, ступінь його інтеграції, знання мови, дотримання правил податкового законодавства.
5
Після подачі прохання ви отримаєте державний дозвіл на отримання громадянства. Однак на цьому бюрократичні процедури не закінчуються. Потрібне окреме згоду з боку місцевих органів управління. Іноді вони висувають власні умови - наприклад, деякі кантони можуть зажадати знання двох, а то й трьох мов - німецької, французької та італійської. Якщо територіальні органи дають добро, здобувач отримує дозвіл на отримання громадянства від кантону, в якому він проживає, а пізніше - і від усього місцевого співтовариства.