Як зробити міжповерхові сходи. зробити дерев'яні сходи.

У багатоповерховому будинку без сходів не обійтися. Звичайно, можна придбати готову драбину і замовити її монтаж. Але якщо ви віддаєте перевагу облаштовувати житло своїми руками, міжповерхові драбину виготовити можна самостійно.
Вам знадобиться
 • - брус;
 • - рулетка;
 • - олівець;
 • - дискова пилка;
 • - саморізи;
 • - металева труба;
 • - сходинки;
 • - шуруповерт;
 • - лак;
 • - морилка;
 • - кисть.
Інструкція
1
Визначте місце розташування сходи і її конфігурацію. Звичайно, вибір форми межетажной сходи, матеріалу, з якого вона буде зведена, і декоративної обробки - справа смаку. Але перш ніж приступити до зведення сходи, розрахуйте оптимальні параметри конструкції.
2
Розрахунок включає в себе, перш за все, визначення геометрії сходового отвору. Наприклад, для гвинтових сходів отвір повинен бути виконаний у вигляді кола, а для маршової - у вигляді прямокутника або квадрата.
3
Оптимальна ширина щаблі становить 40 см, а висота - не більше ніж 25 см. Ці рекомендовані розміри слід взяти до уваги при остаточному розрахунку параметрів межетажной сходів.
4
Сходинки можуть кріпитися на косоурах або на тятивах. Другий спосіб найбільш поширений: в цьому випадку ступені врізають в бічні частини тятиви.
5
Якщо ступені будуть кріпитися на косоурах, першим ділом встановіть опорний стовп, на несучих балках відзначте місце положення ступенів і, використовуючи дискову пилу, зробіть виїмки. Після цього косоури за допомогою саморізів прикріпіть до стіни, у якій розташована буде міжповерхові сходи, а потім у спеціальних прямокутних виїмках закріпіть сходинки.
6
В гвинтових сходах в першу чергу виконується монтаж стійки - несучої основи всієї конструкції. Раціональніше в якості основи використовувати металеву трубу, яка прикріплюється до підлоги за допомогою анкерних болтів. Після цього надіньте на стійку дерев'яну втулку і металеву шайбу, а потім встановіть сходинки.
7
Виконуючи монтаж гвинтових сходів, пам'ятайте: відстань між сходинками має становити 15-20 см. Остання сходинка повинна бути розташована врівень з підлогою нижнього поверху.
8
На завершальному етапі монтажу межетажной сходи закріпіть перила, балясини та інші декоративні елементи. Після цього покрийте конструкцію морилкою і лаком.
Зверніть увагу
Приділіть увагу якості кріплення несучої конструкції і ступенів.
Корисна порада
Щоб раціонально використовувати простір під сходами, встановіть в цьому місці шафка для зберігання дрібниць або гардеробну.
Основна відмінність дерев'яних сходів полягає в тому, що вона не має подступенки. Дерев'яні сходи добре виглядає в зелені. Також вона добре доповнює ансамбль з дерев'яних містків і доріжок. Дерев'яну драбину досить просто зробити своїми руками. Плануємо драбину , розраховуючи кількість ступенів, їх довжину і висоту.
Інструкція
1
Насамперед потрібно вирізати з дощок ступені і дві тятиви. Тятива повинна бути чітко визначеного розміру. До неї будуть кріпитися дошки. Якщо ви хочете зробити драбину , яка з одного боку буде впритул прилягати до стіни, то можна обійтися однією тятивою.
2
Вирізаємо підтримуючі бруски. На кожну ступінь необхідно по два підтримують бруска. Бруски повинні бути трохи коротше довжини тятиви. Нижні кінці тятиви обов'язково потрібно обробити бітумом або креозотом. Пригвинчує підтримуючі бруски до тятив. Необхідно враховувати, що вони повинні йти через рівні проміжки. Також потрібно вибрати певну висоту ступенів і їх кількість
3
Приміряємо тятиви на місці і визначаємо місце для ям, в які будуть закріплюватися нижні кінці тятив. Роєм дві ями приблизно по двадцять сантиметрів глибиною. Пригвинчує тятиви до верхньої горизонтальній площадці на відстань, рівну ширині сходів.
4
Готуємо бетонний розчин. Для цього потрібно змішати одну частину цементу на чотири частини піску до однорідної маси. Робимо всередині ворону і, перемішуючи, ллємо воду. Суміш повинні бути схожа на густу сметану. Додаємо чотири частини щебеню і перемішуємо.
5
Кінці шнурів ставимо в ями і заливаємо зробленим розчином. Бетон потрібно залишити на ніч. Встановлюємо сходинки на підтримуючих брусках і кріпимо їх за допомогою шурупів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=faShG3ZuN0s